72 годишниот француски актер oбвинeт за силyвањe на млада колешка

Поврзано

Гарванлиев oбвинyвa: Имаше организиран kpиминaлeн нaпaд врз мене поради бyгарскиот пасош

Претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев во интервју за „eurovizion.com“ вели дека бил цел од организиран криминален напад поради тоа...

Xocпитализиран Аца Лукас

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што...

Пoчинa познатиот рaпер ДМХ

ДМХ, хип хоп изведувачот со засипнат глас познат по хитовите “Ruff Ryders’ Anthem” and “Party Up (Up in...
- Advertisement -

Познатиот француски актер Жерар Депардје (72) е обвинет за силување и сексуално насилство што наводно го извршил врз млада актерка во летото 2018 година, но тој ги негираше наводите.

Девојката го пријавила случајот во полиција во 2018 година, велејќи дека и претходно била силувана, во два наврати тоа се случило во куќата на Депардје во Париз, објави Хафингтон пост.

Обвинителот тогаш ја затворил истрагата, но летото 2020 година, девојката успеала повторно да ја започне постапката

Latest News

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

More Articles Like This