95% ОД ТЕРОРИСТИЧКИТЕ НАПАДИ ВО СВЕТОТ СЕ КООРДИНИРАНИ ОД ЦИА: Путин ги потврди сомнежите на светската јавност!

Поврзано

ГО ПРЕПЛАШИЛ ДО СМРТ: Тајсон му упаднал во канцеларијата на Трамп

Долгогодишното пријателство помеѓу поранешниот шампион и актуелниот претседател на САД било ставено на тест. Британскиот „Тајмс“ пренесува делови...

НАЈДОБАР СУМ, ПОСЛЕ ЛИНКОЛН: Трам се пофали дека направил повеќе за црната популација од неговите претходници

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно изјави дека тој направил повеќе за црнечката заедница во САД од кој било претседател...

TУЖБА ВРЕДНА 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Гугл се соочува со тyжба за нaрушување на приватноста

Во САД е поднесена колективна тyжба против Гугл, во која се тврди дека компанијата незaконски ја нaрушува приватноста на...

Владимир Путин изјави дека „95% од терористичките напади во светот ги оркестрира ЦИА“, и дека нападот во Санкт Петербург мора да биде истражен со ова „сознание на ум“
putin_zname

Путин изјави дека „ако ЦИА има руска крв на своите раце, засекогаш ќе зажали што ја задевале руската мечка и ја пробудиле од неговиот мирен дремеж“.

Одговарајќи на прашање за тоа дали цифрата од 95% е точна, Путин објаснува дека имајќи ја на ум ситуацијата во светот, не е се баш онака како што изгледа. Според Путин, ЦИА го претставува лошиот елемент на Паралелната држава и „израз на волјата на светската олигархија и нивната визија за Новиот светски поредок“.

Тој тврди дека ЦИА постои и денес како дел од Америка – но секако не е американска.

„ЦИА воопшто не работи во името на американскиот народ, односно не делува во нивен интерес.“

На прашњето дали мисли дека бомбата во Санкт Петербург била почеток на заверата на ЦИА да го тргне од власт, како што пишуваат медиумите, Путин одговорил:

“Ќе им биде потребно малку повеќе од вреќа со трикови, за воопшто да трепнам“.

Владимир Путин додава и дека „човештвото е изманипулирано за да стане несвесно користејќи ги медиумите и политиката“.

Актуелно

ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА: Се одлучува за четиридневниот карантин

Владата на седница која е во тек, одлулува за препораките од Комисијата за заразни болести за полициски час во...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопјани, тетовчани, кумановчани и штипјани во 4 дневен карантин?!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче одржа координативен состанок со членовите...

(Фото) НЕМА ПРАВДА, НЕМА МИР: Кичеец фотографиран како ужива во сонцето на охридското крајбрежје

Социјалните мрежи ги преплавија фотографии од второобвинетиот, веќе осуден за случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец. Еден од главните ликови во аферата од пред еден...

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА: Потврдени 101 нов случај на ковид-19 за едно деноноќие

Четворица пациенти починаа, а 101 нов случај на ковид-19 во Македониија регистира Министерството за здравство за едно деноноќие. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

ПАНИКА НА ИЛИНДЕНСКА: Вонреден состанок во Влада, можно е воведување на рестрикивни мерки

Во Влада се одржува вонреден состанок по неофицијалните сознанија дека бројката на новозаразени изнесува повеќе од 100 лица од кои 59 се од Скопје. Најголем...

Повеќе вести