99% ОД БАЛИСТИЧКИТЕ РАКЕТИ СПРЕМНИ ЗА ВОЈНА: Руските ракетни капацитети спремни за војна, и спречување на нуклеарен напад!

Поврзано

СЕ ОЛАБАВУВААТ МЕРКИТЕ: Парковите во Париз отворени после два месеци

Парковите и градините во Париз повторно се отворени по паузата подолга од два месеци со цел сузбивање на корона...

ИСПИШАНА ИСТОРИЈА: НАСА успешно ја лансираше ракетата на Илон Маск со двајца астронаути

Ракетата на Илон Маск со двајца астронаути, беше успешно лансирана од вселенскиот центар „Кенеди“ во Флорида. Ова означува нова...

МУ УДРИ КОРПА: Меркел го отфрли повикот на Трамп за самитoт на Г7

Германската канцеларка, Ангела Меркел, ја одби поканата од американскиот претседател, Доналд Трамп, за учевство на предвидениот самит на Г7...

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека 99% од балистичките ракети на неговата земја се спремни за војна, а дури 96% од нив се во секој момент спремни за лансирање за спречување на нуклеарен напад.

Тој додаде дека Русија моментално го развива најдобриот ракетен систем кој ќе има способност да го заобиколи ешалонскиот противракетен одбранбен систем. Ова беше објавено ден откако американската војска го изведе својот прв и историски тест за пресретнување на интерконтинентални балистички ракети. Тука е и Северна Кореја која исто така се огласи дека е спремна за лансирање. Пјонгјанг исто така изјави дека нема светска сила која може да ја сопре Северна Кореја во тоа да постане нуклеарна и ракетна сила.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести