October 28, 2021, 5:50 am

Aвтoмoбил yдpи вo вeлocипeдиcт вo Гостивар – вeлocипeдиcтoт ce здoби co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.07.2021 во 14.00 часот било пријавено дека во Гостивар, на ул.„Бранко Станоевиќ”, во близина на мостот на р.Вардар, патничко возило „голф”, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ќ.(20) од с.Здуње, гостиварско, удрило во велосипед управуван од Н.М.(66) од Гостивар.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Полициската станица Гостивар.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This