December 9, 2021, 11:03 am

Aлapмaнтнo во Србија: Сè поголем бpoјот нa пaциeнти пpиклyчeни нa pecпиpaтop…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 5.334 лица а истовремене како последица на овој вирус починале 49 пациенти.

На респиратор се приклучени 259 пациенти, а во болниците се наоѓаат 6.456 пациенти. Биле тестирани вкупно 14.950 лица.

Процентот на смртност во соседна Србија изнесува 0.87 отсто.

Latest News

Сенатот ја отфрли одлуката на Бајден за задолжителна вakцинација

Сенатот на САД, во кој мнозинството имаат демократите, ја прифати мерката предложена од републиканците со која би се поништила...

More Articles Like This