May 14, 2021, 3:03 am

Aмaн..: Пoвтopнo нoв зeмjoтpec вo соседството – тлoтo не миpyвa вo oвaa дpжaвa..

Поврзано

- Advertisement -

Во морскиот дел меѓу грчките острови Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил 48 километри северозападно од Касос, а засега, нема информации за повредени или материјална штета

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This