January 23, 2021, 9:06 am

Aмepиканската apмиja извршила paција во седиштето на ЦИА во Фpaнкфурт за манипулација со избopите

Поврзано

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

Членови на тимот на Бајден преговарале со претставник на Иран додека Трамп бил се уште претседател

Членовите на тимот на новиот американски претседател Џо Бајден преговарале за нуклеарен договор со Иран додека мандатот на Доналд...

Американската амбасада во Русија повикува на точни места на незакажани и нелегални протести

На веб-страницата на американската амбасада во Руската Федерација се појави список со места за собирање нелегални протести на приврзаниците...
- Advertisement -

Томас Мекинерни, пензиониран американски генерал со три sвезди, вели дека американските специјалци извршиле рација во објект на ЦИА во Франкфурт на Мајна. Тие имаат веќе обезбедено сервери кои требаше да играат улога во наводната манипулација со изборите во САД.

Томас Мекинерни, пензиониран генерал-потполковник на американското воено воздухопловство, кој служеше на врвни воени позиции во Пентагон, ја извести „Радиодифузната мрежа на ВВВ“ дека американските специјални единици (веројатно „Делта форс“) извршиле рација во просториите на серверска фарма ЦИА во Франкфурт на Мајна. Од различни сервери на ЦИА се вели дека доказите покажуваат дека во САД се случиле изборни манипулации со цел да се „собори“ Доналд Трамп.

Во текот на рацијата дошло пукање и размена на оган. Се претпоставува дека биле убиени пет војници и еден паравоен војник на ЦИА. Но, бројот на смртни случаи допрва треба да се потврди. Мекинерни зборува за „предавство“. За серверите за кои генералот со три sвезди тврди дека биле користени на изборите во САД, потврдува дека се обезбедени и се во сигурни раце.

Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи. Наводниот инцидент жестоко се дискутира на разни групи на про-Трамп

Останува да видиме дали изјавите на Мекинерни и официјално ќе се потврдат или ќе се чека да се види што ќе направи Трамп со судовите каде што тој се надева дека на тој начин ќе го собори Бајден.

Актуелно медиумите известија дека сеуште непотврдениот Председател наводно паднал кога се играл со неговот куче. А додека пак теоретичарите на заговор веднаш пренесоа дека шината што се гледа е всушност GPS која наводно му е поцставена.

Извор: Дојче Виршафт

Latest News

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

More Articles Like This