AПCEЊE НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ: Лице од Србија се барало од „Интерпол“

  • February 3, 2019

Вчера во 18 часот и 40 минути на Граничен премин Аеродром „Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето A.C.(32) од Лесковац, Република Србија, се бара од Интерпол, известуваат од МВР.

Лицето било пpивeдeнo и задржано во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Претходно «
Следно »