„Aх бре лигaви едни социјалдемократи, целото владеење ви се сведе на зakани, лaжење и национални предавства“

Поврзано

Милошоски co пpaтeничкo пpaшaњe дo Заев: Дaли личнo ce имaтe cpeтнaтo co Ceдaт Пeкep?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот...

Каракамишева до Царовска: Ако сака и родител 10 нека напише, не прифаќам ништо друго освен мајка на моите деца

Универзитетската професорка тања Каракамишева, на социјалните мрежи остро реагираше на воведувањето на термините родител 1 и родител 2 наместо...

(Фото) Богојески со шokaнтни нaвpeди за Ромите, Демировски најави kpивична пpијава

Петар Богојески, Претседателот на Македонски Концепт, ја шокираше јавноста откако на социјалните мрежи ги навреди Ромите. Богојески, во одговор...
- Advertisement -

Ах бре лигави едни социјалдемократи. Целото владеење ви се сведе на закани, лажење и национални предавства, пишува на Фејсбук актерот Сашо Тасевски, поранешен директор на Драмски театар Скопје.

Се заканувате со парични и кривични казни за пописот.
Се заканувате ако жестоко реагираме на понижувањата од Бугарите.
Се заканувате на оние кои не мислат како вас на социјалните мрежи.
Оној створ што лажно се претставува дека е од Финска се заканува на средношколци преку директорите на школите каде учат.
Браво полжави едни.
Ќе заминете од влсст многу брзо, а тогаш…
Ех шест месеци власт да имам. Само шест. Жими мама нема да ве разочарам, пишува Тасевски на Фејсбук.

Ах бре лигави едни социјалдемократи. Целото владеење ви се сведе на закани, лажење и национални предавстваСе заканувате…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, January 26, 2021

Latest News

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

More Articles Like This