September 28, 2021, 10:42 am

(Boзнемирувачко видео) Xopop – Heвидени ѕвepства: Пpeд да ги koлат се фoтогpaфирале со нив, а потоа ги yнakaзувале нивните тeлa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин и поранешниот оперативец на Државната безбедност Божидар Спасиќ ги коментираа ужасните фотографии од злосторствата на Вељко Беливук и неговиот клан, кои беа прикажани вчера, за време на гостувањето во ТВ емисијата „Хит твит“.

Вулин исто така рече дека овој хорор повеќе нема да се повтори и дека му е жал за трагедиите на семејствата на жртвите на групата на Веља Неволја. Тој исто така истакна дека никој не заслужува да го заврши својот живот на таков суров начин.

– Ничија мајка никогаш повеќе нема да мора да ги гледа овие слики. Ме боли што ова се случи во земјава, но никогаш нема да се повтори. Многу ми е тешко поради трагедиите на овие семејства. Никој не заслужи да заврши вака, ова нема да се повтори. Бидете сигурни, додаде Вулин.

Спасиќ посочи дека станува збор за автентични фотографии кои членовите на криминалната група на Веља Неволја ги споделувале меѓу себе.

Тој исто така посочи дека БИА и српската полиција, по наредба на претседателот Вучиќ, ги отстраниле убијците од улиците. – Ова е нешто што полицијата во Србија и БИА, по налог на претседателот Вучиќ, го тргна од улицата. Ги тргнаа убијците од улицата! Погледнете, тие се смеат додека убиваат човек! Ова е вистина, ова се случи во нашата земја. Благодарение на нашата полиција, го запр

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Граѓаните oд Бapдoвци yтpe ќe пpoтecтиpaaт пpeд Влaдa

Граѓаните од Бардовци утре излегуваат на протест против изградба на прифатен центар за странци. Колоната ќе тргне во 17 часот...

More Articles Like This