September 18, 2021, 8:47 am

(Boзнeмиpyвaчкa coдpжинa – 18+) ХOPOP: Hoви дoкaзи зa злocтоpcтвaтa нa Beљa Нeвoља

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во српските медиуми се појавија нови грозоморни фотографии, можеби најстрашните досега, што покажуваат последици од тортура и касапење луѓе од членовите на кланот Веља Невоља и Марко Миљковиќ.

Иако фотографиите се вознемирувачки, медиумите ги објавија, истакнувајќи дека во овој момент поважен е јавниот интерес да се видат сторените злосторства, се со намера државата и нејзините институции да стават крај на таквите злосторства и криминалци.

Дел од овие слики неодамна им биле презентирани и на новинарите во Обвинителството за организиран криминал.

Инаку, овие материјали и пред судот ќе бидат искористени како еден од бројните докази против Веља Невоља и Марко Миљковиќ.

На фотографиите се прикажани мачените и искасапени тела на Горан Величковиќ и Лазар Вукичевиќ. Според неофицијални информации, тие биле пронајдени во телефоните, а обвинетите ги разменувале преку апликацијата Скај.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Објавената содржина е ВОЗНЕМИРУВАЧКА!!!

Вознемирувачката содржина може да ја погледнете на овој ЛИНК.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This