January 22, 2021, 4:28 am

Bo здpyжeнa пoлициcкa akциja вo Цeнтpaлнa Амepикa yaпceни нaд 700 kpиминaлци

Поврзано

(Видео+фото) Трамп од Белата Куќа се пресели во уште поголема куќа

Доналд Трамп се пресели од Белата куќа во уште поголема куќа, резиденцијата на Мар-а-Лаго на Флорида. Мар-а-Лаго, или „Зимска бела...

Кина му подари на Пакистан пола милион вакцини

Кина на Пакистан ќе му подари 500.000 дози од вакцината Синофрам против Ковид-19, соопшти пакистанското Министерство за надворешни работи. Пакистанскиот...

Нема обнова на билатералните односи: Бајден има намера да ја повика Русија на одговорност за непромислените и агpecивни политики

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден, ја исклучи можноста за „ресетирање“ на билатералните односи со Русија, пишува „Вашингтон...
- Advertisement -

Полициите на Салвадор, Гватемала и Хондурас, со помош на американските безбедносни служби, уапсија повеќе од 700 членови на меѓународни криминални организации, главно членови на двата најмоќни нарко картели во Централна Америка: „МС-13“ и „18-та улица“, соопшти американското Министерство за правда.

Министерството за правда на САД и нашите полициски партнери од Централна Америка се посветени на продолжување на соработката во лоцирање и апсење на членовите на криминалните кланови и нивни соработници, кои се занимаваат со прекугранични криминални активности, изјави американскиот државен обвинител (министер за правда), Вилијам Бар, пренесен од британските медиуми.

Врвен приритет на сегашниот американски претседател, Донад Трамп, беше справувањето со прекугранична мрежа за нелегална трговија со луѓе.

Неколкуте стотини членови на криминални кланови се уапсени под обвинение за тероризам, убиство, изнуда, киднапирање, перење пари, криумчарење и трговија со луѓе.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This