Bo Цpнa Гopa oткpиeнa нajгoлeмa плaнтaжa co mapихyaнa – приведено едно лице

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Црногорската полиција откри досега најголема плантажа со марихуана во местото Рваши во Цетиње.

На плантажите имало околу 3.700 стебла. Полицијата го привела М.Г. (34) од Подгорица под сомнение за сторено кривично дело неовластено производство, држење и пуштање во промет наркотични средства.

Во соопштението се наведува дека со обработка и продажба на оваа дрога, осомничениот ќе заработел повеќемилионска сума, и дека е спречен шверц на марихуана и на територијата на Црна Гора и во земјите од регионот.

При претрес во семејната куќа на М.Г. било пронајдено поголемо количество марихуана подготвена за продажба.

Тоа е трета заплена на марихуана на така наречени плантажи во јули.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This