BOHДPEДНА НАЈАВА НА УХМР: Лoши вecти за продолжениот викенд

  • September 7, 2019
  • Коментари

Времето на повеќе места ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи. На места и особено на северот и истокот процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 19, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степени.

УВ индексот ќе изнесува 5.

Во недела и понеделник нестабилноста ќе се намали, а претежно во планинските региони ќе има услови за појава на краткотраен дожд во недела со ретки грмежи. Во деновите потоа ќе преовладува претежно стабилно време со пповремено зголемена облачност.

Претходно «
Следно »