October 24, 2021, 8:37 am

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави денеска Геолошкиот топографски институт на САД.

Земјотресот се случи на длабочина од 50 километри, додава институтот.

Американскиот систем за предупредување од цунами објави дека по земјотресот не е издадено предупредување за цунами, пренесува Ројтерс.

Latest News

Pacтe бpojoт нa гpaѓaни вakциниpaни co тpeтa дoзa пpoтив Koвид-19

Бројот на граѓани кои примиле трета доза против Ковид-19 е во постојан раст. Статистичките податоци на здравствените власти во...

More Articles Like This