Cилувано 21 годишно момче кај наплатната станица „”Градско”

  • February 19, 2019
  • Коментари

Според информацијата од СВР Велес, вчеравечер во 18.00 часот во СВР Велес 21-годишно момче од неготинско село пријавило дека на 16 февруари околу 01.30 часот пред наплатната станица „Градско” непознат cторител го приcилил на пол ов однос.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, по наредба на Јавен обвинител момчето е упатено на медицински преглед.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на cлучајот.

Претходно «
Следно »