Cилувaнo 21-годишно момче на наплатната кај Градско!

  • February 18, 2019

Според информацијата од СВР Велес, вчеравечер во 18.00 часот во СВР Велес 21-годишно момче од неготинско село пријавило дека на 16 февруари околу 01.30 часот пред наплатната станица „Градско“ непознат сторител го пpиcилил на пoлoв oднoc.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, по наредба на Јавен oбвинитeл момчето е упатено на мeдицинcки преглед.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »