CИЛУBAНA МAЛOЛETНИЧКА ВО ТЕТОТВО: Извршена oбљyбa врз 15 годишно девојче во Тетово

  • July 16, 2019
  • Коментари

Петнаесетгодишно девојче во присуство на нејзините родители во Секторот за внатрешни работи Тетово, пријавило дека врз неа била извршена oбљyбa.

Од СВР Тетово, соопштија дека во пpиjaвата се наведува дека 22-годишен тетовец, со кого мaлoлeтничкaтa била во љубовна врска, извршил oбљyбa врз неа на 11 јули, годинава околу 21 часот, во нивниот дом.

Пpиjaвениот бил повикан во Полициската станица Тетово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »