CИЛEЏИИ: Бoдигapдот на Кочо Анѓушев нaтeпaл човек во игротека

Поврзано

(ФОТО) ТEШКA СOOБРAЌAЈHA НECРЕЌA ВО АВТОКОМАНДА: Aвтомобил се пpeвpтe на кpoв

Утринава на влезот во Скопје, во населбата Автокоманда се случи тешка сообраќајна несреќа, при што автомобил со битолски регистарски...

МВР: 585 пpeкpшoци за неносење мacка, 337 лицa со решенија за изoлaцијa

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 337 лица им се издадени решенија...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ќе гледате на животот на поразличен начин и ќе ставите крај на пpoблeм кој долго ве мaчи

Овен Во љубовта многумина конечно ќе успеат да го отворат своето срце и да се ослободат од препреките или фрустрациите...

Личното обезбедување на вицепремиерот Кочо Анѓушев со помош на друго лице од игротека во Карпош исфрлиле лице кое реагирало дека пред неговата гаража било паркирано возило, дознава Лидер.

Според извори од МВР, жител на улицата „Орце Николов“ на 6 овој месец влегол во дворот на игротеката „Колорес“ и на висок тон почнал да вика кој паркирал пред неговата гаража и да ги навредува гостите во игротеката.

По ова, две лица, од кои едниот вработен во шестата управа и лично обезбедување на вицепремиерот Анѓушев, кои биле гости во игротеката, со насилно туркање го изнеле надвор дворот.

Обезбедувачот на Анѓушев заработил прекршочна пријава, а иста таква добил и револтираниот граѓанин кому му паркирале возило пред гаражата.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести