December 9, 2021, 8:54 am

Cитyaцијатa во cocедството не ce cмиpyва: Скоро 8.000 новозapaзeни, 58 пaциенти пoчинaлe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во последните 24 часа во Србија коронавирусот е потврден кај 7.745 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 58 пациенти.

Тестирани биле 24.948 лица. На респиратор се приклучени 273 пациенти.

Вкупниот број на хоспитализирани е 6.708 лица.

Latest News

(Фото) Несекојдневна ситуација: Автомобил падна во езерце во Градски парк

Автомобил „Пежо 206“ паднал во езерце во Градскиот парк во Скопје. Засега не се познати причините за оваа незгода. Фотографиите се...

More Articles Like This