October 20, 2021, 6:24 pm

Cитyaциjaтa вo Индија излeзe oд кoнтpoлa: Втop дeн peкopдeн бpoj нoвoзa6oлeни, дeл oд бoлниците без киcлopoд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во претходните 24 часа Индија регистрираше нови 332.730 случаи на коронавирус, што е рекорден број во светот, втор ден по ред.

Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие бројот на починати е 2.263 што исто така е највисок до еден ден. Вкупниот број на починати лица изнесува 186.920.

Во Индија регистирани се над 16 милиони случаи на Ковид-19 од почеток на пандемијата.

Најмалку две болници во Њу Делхи комплетно останале без медицински кислород во време на големата здравствена криза.

Би-Би-Си пренесува дека многу луѓе починале чекајќи кислород, а речиси целосно се исполнетите капацитети на интензивните неги во болниците во Њу Делхи.

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...

More Articles Like This