May 16, 2021, 10:05 am

Cлeдyвa пpoмeнa: Eвe кaквo ќe бидe вpeмeтo oд yтpe дo cpeдa

Поврзано

- Advertisement -

За Велигден, утре, ќе се задржи натпросечно топло време. Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во западните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен западен ветер.

Во понеделник ќе биде стабилно со благ пад на дневната температура, а во вторник кон крајот на денот и во среда ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата дополнително ќе опадне уште за неколку степени.

Latest News

На инфekтивнитe oддeлeниja вo Македонија oд кopoнaвиpyc вo мoмeнтoв ce лekyвaaт 514 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти...

More Articles Like This