January 28, 2021, 2:56 am

Cними филмови за вoзpacни, a ceгa гo пpeдвoди aнглиcкиoт тим: Пopнo aктepкa e нoв диpeктop нa Вест Хем

Поврзано

Кире Лазаров е новиот селектор на Македонија?

Кире Лазаров е голем фаворит во трката за нов селектор на Македонија, откако Ракометната Федерација на Македонија во текот...

Се огласи македонската Џудо федерација за случајот со поранешниот тренер обвинет за злоcтавување малолетнички

Македонската Џудо федерација во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, со обвинувања за...

Конте зapaбoти цpвeн кapтон: Тренерот на “Интер” ce иcклyчи и му yпaти “coчни збopoви” кoн cyдиjaтa

Интер не успеа да го победи Удинезе и не го искористи најдобро поразот на Милан од Аталанта, а на...
- Advertisement -

Англискиот тим во Премиерлигата го назначи директорот на Вест Хем, Ив Ворли (55), чие вистинско име е Ема Бентон Хјуз, а веста предизвика контроверзии на Островот поради турбулентното минато што го имаше во животот како филмска звезда за возрасни.
Ворли е партнер на сопственикот на Вест Хем, Дејвид Саливан (71), кој ги презема „чеканите“ од 2010 година.

Во порано во повеќе наврати Ворли беше снимана во јавноста и ги гледаше натпреварите на Вест Хем со нејзиниот сопруг, а сега ќе ја работи својата работа секој ден како една од најважните членови на клубот.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This