CУДEЊE PEKET: Боки 13 барал peкет и за медиумска поддршка за поранешниот кошаркар Владо Илевски

Поврзано

Ахмети: Заев ми се јавува после секоја изјава да ми се извини

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му...

СДСМ и нивниот kpиминал ќе ги испратиме на мрачната страна на историјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од...

Чулев: Пред нас се многу реформи кои ветува дека ќе ги направам

Денес ги посетив општините Брвеница и Тетово, се сретнав и со граѓаните на селото Урвич. Восхитен сум од енергијата...

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ сведочеше адвокатот Сашко Бошков кој рече дека со Боки 13 имал неколку средби, а првото било по Генералното собрание на Кошаркарската федерација кое беше неуспешно и побарале поддршка за кандидатот Владо Илиевски.

VILNIUS, LITHUANIA – SEPTEMBER 08: Vlado Ilievski of Macedonia runs with the ball during the EuroBasket 2011 second round group B match between Georgia and Macedonia at Siemens Arena on September 8, 2011 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

Втората средба била во ноември 2018 кога му се јавил Владо Илиевски за да се видат со Боки.

Отидовме во 1 ТВ. Боки ме праша дали сум близок со Зоран Митревски и ми посочи дека тој има предмети во СЈО и ми кажа дека може да помогне да нема предмет против бизнисменот. Ми рече ќе може да помогне ама ќе треба да се плати два милиони евра-откри адвокатот за разговорот со адвокатот.

Сашко му кажал на бизмисменот со кој биле кумови и го советувал случајот да го пријави. Тој најпрво се плашел но подоцна случајот го пријавил.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести