CAДИCTИCTИЧКИ НАРАЧКИ ЗА OБBИHЕТИТЕ ОД 27.АПРИЛ: Кој се има функција во владата на Заев – портпаролот на телото за реформи во судството и командирот на зaтвopoт Шутка „спремале дочек“ за луѓето од 27.април

Поврзано

Силјановска и одговори на Царовска: Пpoпаста на економијата започна кога вие станавте вицепремиер за економски прашања

Пpoпаста на економијата драга Мила започна кога Вие станавте Вицепремиер за економски прашања. Па, кога видовте дека сѐ оди...

Сафет Бишевац позитивен на кopoна виpyc

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот. Во...

Проблемите во текстилниот сектор доправа доаѓаат

Поради новите случаи на коронавирусот, една пробиштипска конфекција од вчера е затворена, а работниците се испратени на колективен годишен...

Дали граѓаните знаат кој се доби функција во власта на Заев? Доколку не од една кратка преписка на Фејсбук профилот на портпаролот на телото за реформи во правосудството во Владата на Заев на граѓаните се ќе им стане јасно. Имено станува збор за Фејсбук профилот на Љубиша Станковиќ, портпарол на владиното тело за реформи во судството и новинар во (Вице) ТВ 24 кој иако спротивно на законите ги коментира последните случувања поврзани со судењето за настаните од 27 април, со што дефакто извршната власт врши притисок на судската.

Станковиќ ги коментира сведоштвата на Нинџа поврзано со 27 април по што вели дека на неколку од обвинетите за настаните од 27 април наместо адвокат ќе им биде потребен поп, односно помеѓу редови отворено им се заканува со смрт. На ваквиот негов Фејсбук пост се надоврзува и коментира Жарко Милошевиќ кој е командир на затворот во Скопје кој вели дека ,, гнасата Бришковска ја чекам’’, на што членот на телото за реформи во правосудството коментира дека ,,и други ја чекале’’

Имено истиот тој Станковиќ со затвор му се заканува на Фејсбук и на екс Јавниот Обвинител Марко Зврлев, за кој редовно коментира дека му се ближи денот за во затвор.

Сега уште еднаш го поставуваме прашањето до нашите гледачи, какви се садисти и психопати добија функција во власта на Заев? Дали Станкович кој се заканува со убиство и инсинуира затворските казни за екс функционери на ВМРО-ДПМНЕ и државни чиновници е човекот кој ќе спроведува реформи во правосдуството или пак може да се очекува од началник на затвор кој се заканува на обвинети да има хуман третман кон своите затвореници?

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести