January 22, 2021, 3:18 am

Caнкциoниpaни 396 вoзaчи вo Скопје вo тeкoт нa вчepaшниoт дeн

Поврзано

Голема акција вечерва во Визбегово: Се апсат дилери на kokaин

Вeчерва во тек е голема полициска акција во Визбегово, дознава 24 Инфо. Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери...

Починa Бранка Станковска, легендарната радио и ТВ спикерка

„Тивко во сон си замина мојата баба Бранка Станковска. Дочека да биде и чукунбаба, имаше убав живот, изгледа внуци,...

Му се гyби секоја трaга: Иcчезна лице од Катланово, полицијата трага по него

Во Полициско одделение Петровец, З.Т.(49) од населба Илинден, вчера пријавил дека околу 15,00 часот од дома се оддалечил таткото...
- Advertisement -

Вчера во Скопје 46 граѓани возеле без возчка, а 27 ги управувале своите возлила кои биле технички неисправни и нерегистрирани. При засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, полицијата во текот на вчерашниот ден санкционирала 396 возачи.

Од полицијата соопштија дека од санкционираните 20 мерки се за недавање првенство на пешаци, 14 санкции за користење на мобилен телефон и 49 мерки на прекршоци направени од пешаци. За непрописно паркирање изречени се 87 мерки, а изречени се 54 мерки за неносење на заштитна маска.

МВР апелира граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This