Category: Автомобилизам

РУСКИОТ „АУРУС“ ИМ ГИ МЕША СМЕТКИТЕ НА „РОЛС РОЈС“ И „БЕНТЛИ“: Руските автомобили Aurus, претставени на Женевскиот меѓународен саем на автомобили, станаа конкуренција на брендовите „Бентли“ и „Ролс-Ројс“

 • March 9, 2019
 • Коментари
Руските автомобили Aurus, претставени на Женевскиот меѓународен саем на автомобили, станаа конкуренција на брендовите „Бентли“ и „Ролс-Ројс“, сметаат западни новинари. „Овие раскошни автомобили од руско производство стилски потсетуваат на „Ролс-Ројс”, истакнува новинарот на американскиот портал посветен на автомобилизмот Carscoops. Според него, најмногу внимание заслужува блиндираната лимузина Aurus Senat L700, која со својата големина ги надминува […]

(Видео) СО ПРИВАТЕН ХЕЛОКОПТЕР ЈА НАПУШТИЛ ШВАЈЦАРИЈА: Шумахер се наоѓа во затворен комплекс на остров,неподвижен,замотан во ќебе!

 • February 28, 2019
 • Коментари
Со приватен хеликоптер од Гланд на Женевското Езеро, каде што живее Шумахер, транспортиран е до вилата Јасмин, чиј сопственик е исто така он во пристаништето Д’Андраткс. Михаел Шумахер, кој претрпе сериозни повреди на главата пред пет години за скијање, помина шест месеци во koмa, ја напушти вилата во Швајцарија, каде што престојуваше од доаѓањето од […]

(Видео)”КОМАНДАНТ”: Рускиот “Ролс-Ројс” пристигнува во март, Арапите се во ред за шопинг!

 • February 21, 2019
 • Коментари
Министерот за индустрија и трговија во руската влада, Денис Мантуров, го објави првиот прототип на луксузниот Aurus SUV за март. Руската верзија на ролс-ројс ќе биде наречена командант, а се очекува голема побарувачка од клиентите од Блискиот Исток. Со оглед на тоа што 36 отсто од акциите во Aurus се во сопственост на арапскиот холдинг […]

(Видео) ХAKЕРИТЕ РАБОТАТ СО ПОЛНА ПАРЕА: Се појави видео од Хамилтон и Шерцингер!

 • February 19, 2019
 • Коментари
Англиските медиуми пласираа информација дека на интернет се појавило домaшно видео со експлицитна содржина од Формула 1 возачот Луис Хамилто и Никол Шерцингер во период додека оваа двојка беше заедно. Снимката е од две ипол минути и ја имат погледнато 286.000 пати. Видеото е снимено со мобилен телефон, додека пејачката и возачот на Формула 1 […]

ПОЧНА ПРОДАЖБАТА НА НОВИОТ ХЕЧБЕК НА „ЛАДА“: Лада почна со продажба на унапредениот хечбек „Лада X-RAY“

 • February 17, 2019
 • Коментари
Лада почна со продажба на унапредениот хечбек „Лада X-RAY“ Ова го соопшти прес-службата на АвтоВАЗ. Според нив, „Лада X-RAY“ сега има подостапна основна верзија. Сега минималната цена на хечбекот е 589900 рубли (7800 €), што е за 40000 рубли (530 €) помалку од претходно. За тие пари купувачот добива бензински мотор од 1,6 литри кој […]

ПРЕТСТАВЕН НОВИОТ БОЛИД НА „АЛФА РОМЕО ЗАУБЕР“: Болидот „Љубовна Приказна“ фаворит за најубав Ф1

 • February 16, 2019
 • Коментари
Неколку екипи досега ги објавија дизајните на болидите за новата сезона во Формула 1, а сега тоа го направија и од Алфа Ромео Заубер, пренесе „Спорт1“ Алфа Ромео го претстави новиот болид наречен „љубовна приказна“ со порака „љубов на прв поглед“, а тој веднаш излезе на патеката. Честа со новата Алфа да го вози првиот […]

РЕНО 4 СЕ ВРАЌА НА ПАТИШТАТА: Легендарниот модел на Рено доживува римејк по повод 50 годишнината

 • February 15, 2019
 • Коментари
Пред токму 50 години беше создаден легендарниот и култен модел на Рено, поради љубилејот, францускиот бренд направи конкурс за избор на нов модел, но очигледно врз основа на оригиналот, без сериозни индиции Рено 4 да го загуби оригиналниот и препознатлив лик. Автомобилот што победи на овој конкурс се вика Рено 4-Ever, тој засега е само […]

ПЕЖО 508 НАЈУБАВ АВТОМОБИЛ ЗА 2018 ГОДИНА: Атрактивниот седан на Peugeot е изгласан за најубав автомобил на 2018

 • February 4, 2019
 • Коментари
Атрактивниот седан на Peugeot е изгласан за најубав автомобил на 2018, со добиени вкупно 100,000 или над 34% од сите гласови. Интернационалното гласање се одвиваше преку веб-страната Festival Automobile International, a право на глас имаше секој со пристап до линкот на нивната страна. Од сите понудени новитети, мнозинството од светот го избра токму новиот седан на […]

(ВИДЕО) НАЈБРЗАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ:Ова е храбрата хероина на автомобилизмот која сите ги воодушеви!

 • February 4, 2019
 • Коментари
Мишел Мутон, Мари Тереза де Филипс, Леле Ломбарди, Сузи Волф, Џована Амати и Даника Патрик. Ексклузивно друштво на жени за кои се смета дека ќе останат запомнети како вистински хероини во автомобилизмот. Една сепак се издвојува, за многумина е посебна и велат дека е најбрзата на сите времиња. “Таа жена е Супержена!”, рекол Ники Лауд […]

АВТОМОБИЛ ПО ОДЛИЧНА ЦЕНА: Волга Саибер, седан со одлична опременост по ниска цена!

 • February 3, 2019
 • Коментари
ГАЗ Волга Саибер е седан со пет врати произведен од Руската компанија ГАЗ, за прв пат промовирана во 2007 одина на Московскиот Интернационален Автомобилски саем, која се произведуваше во една генерација на модели од 2008 до 2010 година Произведена под лиценца на Крајслер, Саибер се користи како платформа за втората генерација на Крајслер Себринг/Доџ Стратус […]
Страница 1 од 812345 » ...Последно »