October 28, 2021, 5:32 am

Автомобилизам

ДА ЈА „ИЗДУВАМ“ НА АВТОПАТ: Колку и дали воопшто е корисно да се „издува“ автомобилот со брзо возење?

Форсирањето сепак не е добро и сите совети за корисното „издувување“ на агрегатот треба да се земат со резерва. За моторот е најдобро да се вози нормално, од ниски до високи вртежи, зависно од потребата. Навлегувањето во црвеното поле е...

(Видео)НОВИОТ ЏИП НА ЛАДА СО ФУЛ ОПРЕМА: Најскапата верзија на овој џип е 8.300 евра, а има се што можете да помислите!

Основната верзија на автомобилот ќе чини 589 000 рубли 6500 евра, а најскапата верзија 723 000 рубли (8300 евра), објавија официјално од руската компанија. Од Lada коментираат дека XRAY е развиен на платформата Б0 и има над 500 оригинални делови. Стартната...

(Видео)ЧУДОВИШТЕ ОД РУСИЈА: Викинг 29031 гази се пред себе а може и да плови!

Покрај бројните воени чудовишта од возила, Русите имаат и се побогата цивилна понуда, а еден од нив е џипот ""Викинг 29031"" кој може и да плови! Неодамна Русите ја презентираа новата Лада Нива со шест тркала како нивна алтернатива на...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО „ЅВЕРОТ“ ВО КОЈ ЌЕ СЕ ВОЗИ ТРАМП: “Кадилак Еден“ е автомобилот во кој ќе се вози Трамп, опремен со топови и резерви...

Новиот модел ја замени флотата од 12 автомобили кои ги користел сега веќе поранешниот претседателот Барак Обама од 2009 година. Автомобилот “Cadillac One” познат и како „Ѕвер“ ќе го превезува новиот претседател на САД Доналд Трамп, а во јавноста...

(Видео)ФАТАЛНА СООБРАЌАЈКА СНИМЕНА НА КАМЕРА: Се тркаа на улица покриена со снег и мраз!

Снимка направена од камерата на контролната табла во еден од автомобилите кој учествувал во трка на снежните патишта во Сибир, покажува колку опасно може да биде несовесното возење во вакви услови на патот   Инцидентот се случил на 7. јануари во...

(Видео)СИГУРНО СТЕ СЕ СООЧИЛЕ СО ОВОЈ ПРОБЛЕМ: Лесен трик како да спречите замрзнување на вратите од автомобилите!

Сигурно барем еднаш сте имале прилика да се соочите со овој непријатен зимски проблем. За среќа, постои едноставен и генијален трик со кој никогаш повеќе нема да имате ваков проблем. Се што ви е потребни е било кој вид...

АВТОМОБИЛ ПО ОДЛИЧНА ЦЕНА: Волга Саибер, седан со одлична опременост по ниска цена!

ГАЗ Волга Саибер е седан со пет врати произведен од Руската компанија ГАЗ, за прв пат промовирана во 2007 одина на Московскиот Интернационален Автомобилски саем, која се произведуваше во една генерација на модели од 2008 до 2010 година Произведена под...

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Oтклучете го автомобилот за само 30 секунди без клуч

Кошмар за секој возач е автомобилот да му се заклучи, а клучот да му остане внатре. Сепак, важно е да знаете дека нема причина за паника, бидејќи можете да дојдете до клучевите – без да го оштетите автомобилот. Погледнете како!

ВАКВА ИДЕЈА САМО НА РУСИН МУ ДОАЃА НА ПАМЕТ: Ставил тенковски гасеници на сопствената Лада и чисти снег во својот град!

Жителот на рускиот град Барнаула, 59-годишниот Николај Родин, пронашол начин за чистење на снегот, и е му било тешко наместо тркала на својата Лада да монтира гасеници од тенк Родин го конструирал сопственото возило за чистење на снег и тоа на...

(Видео)КАКО РУСКИТЕ МАФИЈАШИ БЕГААТ ОД ПОЛИЦИЈАТА: Со променливи таблички како во филмовите на Џејмс Бонд!

Постојаната борба со криминалот и органите на безбеноста доведуваат до драстичен напредок во технологијата која ја користат криминалците, со „геџети“ кои веќе почнуваат да заличуваат на оние од филмовите „Џејмс Бонд“ Доколку сте фанови на серијата филмови за тајниот агент...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...
- Advertisement -spot_img