Category: Актуелно

КАБИНЕТОТ НА ОРБАН ПОТВРДИ: Унгарските власти потврдија дека го разгледуваат барањето за азил на Груевски

 • November 14, 2018
 • Коментари
Унгарските власти го разгледуваат барањето за азил, поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски, информираат од прес-службата на кабинетот на премиерот Виктор Орбан, пренесе Алсат-М телевизија Со оглед на тоа дека десетина години беше премиер, поради безбедносни причини унгарските власти дозволија Никола Груевски барањето за азил да го достави и биде сослушан во седиштето на Канцеларијата […]

„БЕЗ ЦЕНЗУРА“ СО СЛАЃАНА ТАСЕВА: Вечерва во 18.30 часот – ги обелоденуваме скандалите на Кочо Анѓушев, корупцијата во судството, бегството на Груевски!

 • November 14, 2018
 • Коментари
Вечерва во 18.30часот на фејсбук страницата на „Инфомакс.мк“ гледајте го интервјуто со Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси Интернешнл“ во кое ќе имате можност да слушнете за сите злоупотреби на функцијата на вицепремиерот Кочо Анѓушев, и неговото незаконско зголемување на личното богатство. Како Анѓушев успеал со помош на УЈП да си го наплати долгот од „Фени“ […]

МИЦКОСКИ: Бегството на Груевски не го оправдувам, тоа не е опција!

 • November 14, 2018
 • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не го оправдува бегството на неговиот претходник Никола Груевски, посочувајќи дека одговорноста за овој случај треба да се бара кај власта, која не ги превземала сите соодветни мерки да го обезбеди екс-премиерот „Политичкиот прогон и терор станува основен метод на дејствување на оваа власт. Имаме киднапирана држава каде граѓаните се […]

ЈАНЕВА:Мицкоски не е вклучен во „Талир“ и нема случај за хидроцентралите

 • November 14, 2018
 • Коментари
Периодот во кој претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бил генерален секретар на партијата не е опфатен како период на истрага во предметот „Талир“ и во истиот период нема констатирано кривично дело, вели специјалната обвинителка Катица Јанева, во гостување во Тв емисија на 1ТВ, таа дополнително вели дека и нема случај за хидроцентралите на Мицкоски. Имено […]

УНГАРСКИОТ АМБАСАДОР ПОВИКАН ВО МНР: Димитров се обидел да добие точна локација на Груевски, амбасадорот не верувал дека институциите не знаат каде се наоѓа!

 • November 13, 2018
 • Коментари
Вистински хаос владее во пиар тимот на Министерството за надворешни работи, откако екс-премиерот Никола Груевски преку социјалните мрежи соопшти дека тој повеќе не се наоѓа во Македонија, туку е во Будимпешта од каде што побарал и политички азил   Според официјалните информации, македонското МНР до сега нема точна информација дали Груевски се наоѓа во Унгарија. […]

НИКОЛА ГРУЕВСКИ СЕ ОГЛАСИ НА ФЕЈСБУК: Јас сум во Будимпешта, и побарав политички азил од унгарските власти!

 • November 13, 2018
 • Коментари
Екс-премиерот Никола Груевски на својот Фејсбук профил објави дека е во Будимпешта и дека побарал политички азил од тамошните власти „Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.“ – […]

ОВА ШТО ВЕЧЕРВА СЕ СЛУЧУВА Е ДНО: ВМРО-ДПМНЕ е под полициска опсада, ова што се случува е удар врз демократијата!

 • November 12, 2018
 • Коментари
Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна генералниот секретар на партијата Игор Јанушев. -ВМРО-ДПМНЕ е под полициска опсада. Членовите на партијата се претресуваат и вознемируваат од страна на полициски службеници. Никогаш во историјата на независна Македонија […]

(Видео)ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА ВО ГАРАЖАТА КАЈ СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата ги претресува возилата кои излегуваат од катната гаража „Тодор Александров“ во близина на седиштето на опозицијата!

 • November 12, 2018
 • Коментари
Не престанува инвкизицијата на СДСМ. Вечерва, откако не го најдоа на домашната адреса, полицијата врз основа на лажни медиумски извештаи дека екс-премиерот се наоѓал во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ врши претрес на сите возила кои излегуваат од катната гаража „Тодор Александров“ Десетици полицајци под силно вооружување, вечерва ги претресуваат сите автомобили кои излегуваат од катната гаража […]

ЗАБЕГАНОСТА НА ВЛАСТА, НЕМА ГРАНИЦИ: За да го аспат Груевски, испратени обезбедувачите на Љубе и Шекеринска!

 • November 12, 2018
 • Коментари
Забеганоста на власта во спроведувањето на одмзадата поради 11 годишната изолација на СДСМ во опозиција, нема граници. Вечерва, во станот на екс-премиерот Никола Груевски се случува вистинска драма во режија на инквизицијата на власт. Имено, постапувајќи по налог на Кривичниот суд, за стражарско приведување на Никола Груевски, испратени се полициски службеници, за кои актуелната власт […]

РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО НИКОЛА ГРУЕВСКИ: Судот побара издавање на потерница по Груевски, бидејќи не се јавил во „Шутка“

 • November 12, 2018
 • Коментари
По налог на Кривичниот суд, МВР попладнево распиша потерница по Никола Груевски кој се бара за отслужување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“. -Основниот суд Скопје 1 издаде наредба за приведување на лицето за кое прашувате и на 12 ноември 2018 година во 16.30 часот ја достави до СВР Скопје и побара издавање на […]
Страница 1 од 61412345 » 102030...Последно »