December 8, 2021, 3:43 am

ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Станав машина, не можам повеќе вака – последното најискрено интервју на Тоше Проески еден ден пред смртта

Макдонија денеска тагува , на овој кобен 16. октомври Македонија ја загуби најголемата музичка ѕвезда Тоше Проески во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка. Еден ден пред да загине Тоше Проески беше гостин во Вртелешка и таму го даде...

ЗАЕВ И СДСМ ПЛАЧЕЛЕ КАЈ СТРАНЦИТЕ: Заев планира „дај шта даш“ па дури и продажба на името, двојазичност и федерализација!

Опозицијата слушам дека се надевала дека иако изгуби, значи свесни биле дека ќе изгубат, ќе формирале Влада со останатите партии… каков лузерски пристап е тоа… и затоа нивниот лидер ветува двојазичност, брза промена на името, верувам дека нема ни...

11-ТИ ДЕКЕМВРИ Е ДЕНОТ: Кога Македонија ќе каже не на црните сценарија и странскиот интервенционизам!

Во периодот до изборите од опозицијата и нивните структури и помагачи не може да очекуваме ништо поразлично од она што веќе го правеа: хаотичност, деструкција, обиди за провокација кон нас преку најразлични механизми, на улица, СЈО. Но силата им...

НЕМА ЦЕНКАЊЕ, И НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ФЕДЕРАЛЗАЦИЈА: Никола Груевски најави 63 пратеници за стабилна Македонија!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешниот собир во својот говор истакна дека 11 декември е многу важен ден за иднината на Република Македонија, бидејќи тоа е денот кога секој ќе има можност да покаже во каква Македонија сака...

ПОЧНУВАМЕ МНОГУ СИЛНО НА ТЕРЕН: Сакаме да допреме до секој наш граѓанин, да го погледнеме секој еден во очи!

Нашата програма е готова и таа е најобемната програма досега. Содржи бројни конкретни проекти и многу позитивни изненадувања за граѓаните, за бизнис заедницата, посебно за малите и средни бизниси, за синдикатите, за земјоделците, за здравствените работници, за студентите, пензионерите,...

ЗА СЕ ЌЕ ИМ НАПЛАТИМЕ НА ИЗБОРИ: Штетата што ја предизвикаа на Македонија ќе им ја наплатиме на избори!

СЈО, кое се формираше со добра намера, да се расчистат работите од креираните материјали, не е толкав проблем што луѓето таму се очевидни подржувачи на СДСМ, не е толкав проблем што бесрамно си доделија тројно поголеми плати од останатите...

ПРЕКУ ГЛАВА НИ ДОЈДОА, ЌЕ ГИ ИСТРПИМЕ УШТЕ МАЛКУ: Следете го говорот на Никола Груевски во живо!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на големиот народен собир во СЦ „Борис Трајковски“:

(Видео)СКОПЈАНЕЦ СПРЕЧИЛ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО САД: Пилотот Аријан Превала од Скопје, спречи самоубиствен напад во Конетикат!

Расправија која еруптирала помеѓу инструктор по летање и неговиот ученик предзвика авионска несреќа во која благодарение на присебноста на инструкторот беа спасени повеќе животи во градот Мериден во сојузната држава Конетикат Како што соопштуваат од Националниот борд за безбедност во...

Груевски ќе се обрати пред граѓаните на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје денеска попладне голем собир ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ на кој за во 15 часот е најавено обраќање на лидерот на партијата Никола Груевски. Уште од рано утрово, граѓани од цела Македонија масовно се собираат...

(ГАЛЕРИЈА) МАСОВНА ПОДДРШКА ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА:Граѓани од цела Македонија со масовна поддршка за собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните од повеќе градови ширум Македонија утрово масовно тргнаа за Скопје. Сплотено се собираат во родните градови и доаѓаат кон спортскиот центар „Борис Трајковски“ каде денес ќе се одржи голем собир на владејачката партија. Во неколку автобуси, граѓани на Штип веќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img