December 6, 2021, 6:16 am

КРИМИНАЛНОТО ПЕДИГРЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК: Таткото на Чичаковски изборен фалсификатор, чичко му тежок криминалец!

Државната изборна комисија на чие чело е човек на СДСМ не успеа да ги затскрие срамот од лагите кои оваа партија ги пласираше за наводните фантомски гласачи. Како што челниците на СДСМ лицитираа со бројки само повеќе ги покажуваа...

ПАНИКА ВО ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ: Грчката влада ги призна Македонските пасоши!

Грчкото Министерство за внатрешни работи до соодветните служби испратило документ во кој се вели граѓаните кои на граница ќе приложат македонски пасош да се третираат како сите останати граѓани од трети земји, објави порталот „Њупост.гр“. Порталот, исто така, објавува и...

БАЛИСТИТЕ НА ЗАЕВ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СКАДАР: Дали балистот Зоран Заев ќе им се придружи на колегите во Скадар?

Во Скадар, местото каде Македонија ќе го одигра првиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година, пристигнаа и навивачи од Македонија. Неофицијално пристигнати се околу 500 фанови, организирано со  автобуси од Македнија во  Скадар. Сепак тие нема...

МАКСИМАЛНО ГЛУПИРАЊЕ: По вчерашниот состанок со Чичаковски, Манчевски излезе пред камери да лаже и да се глупира!

Класично фантомско фијаско за СДСМ. По две години криза и манипулација за наводни фантомски гласачи, избирачкиот список со идентичен број на гласачи како во 2014 година кога опозицијата доживеа катастрофален пораз од 200.000 гласа разлика. Овие податоци ДИК на 30...

ФУНКЦИИТЕ ГИ РАСКАРАА ШАРЕНИТЕ И СДСМ: Тепачки за функции меѓу „шарените“ и СДСМ?!

Активистите кои беа во првите редови во т.н. Шарена револуција, велат дека засега нема никакви разговори во поглед некој од нив да се најде на листите. Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска во интервју дадено во јули, не ја отфрли...

МИНИСТЕРОТ ОД СДСМ САКАЛ ДА ТЕПА СЛУЧАЕН МИНУВАЧ: Го видов Николовски со претседателот на ДИК, ги поздравив и почнаа да ме бркаат!

Претседателот на ДИК Александар Чичаковски попладнево во Скопје е забележан на средба со Љупчо Николовски, дополнителен заменски министер за земјоделие од СДСМ и со Игор Милев, член на ДИК од СДСМ Според облеката на Николовски средбата се случила непосредно по...

СВЕДОШТВО ЗА МОНСТРУОЗНОСТА: Мајката го шутирала малото детенце како фудбалска топка!

Улицата ечеше од плачот на девојчето. Застанав да видам што се случува. Една помлада жена тепаше друга, повозрасна. Ми кажаа дека мајката крвнички го тепала детето и го шутирала како фудбалска топка. Вака сведок раскажува за „ТВ НОВА“ на настанот...

ИНИЦИЈАТИВА НА ГРУЕВСКИ: Воведување на орден за заслуги „Мајка Тереза“ во чест на нејзиното животно дело!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес објави иницијатива за меѓународен орден за заслуги за Мајка Тереза, во чест на нејзиното животно дело. Тој денес беше во Ватикан на канонизацијата на Мајка Тереза и за нејзиното дело зборуваше во вестите на...

МАКЕДОНИЈА ДОБИ УШТЕ ЕДЕН СВЕТЕЦ: Уште еден светец по потекло од Македонија, идните генерации да земат пример од делата на Мајка Тереза

Канонизацијата на Мајка Тереза е голем настан за Република Македонија и за македонскиот народ. Денеска добивме уште еден светец по потекло од Македонија, што само по себе ја покажува големината на настанот, изјави премиерот Емил Димитриев по прогласувањето на...

НА СДСМ ИМ ЛЕТНА „ПИЛЕТО“: Ако не победеле тие изборите ќе биле нерегуларни!

Очајот во кој запаѓа целокупната, во кал до гуша заглавена опозиција секојдневно се повеќе се манифестира со ступидни изјави и ноторни навреди кон сите оние кои не се согласуваат со муртинската логика која од ден на ден инфицира се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img