Заев се враќа во Мутрино, најнова анкета ВМРО-ДПМНЕ со убедливо водство пред СДСМ

Институтот БИПС (за истражување во областа на безбедноста и демократизацијата на човековите права и слободи) кој се занимава со анализи и истражувања за сопствени потреби направи анкета на јавното мислење. Анкетата е спроведена телефонски во период од 16.06.2020 -...

Палевски поседува докази, нелегално бил прислушуван и следен уредникот на Инфомакс бидејќи се бореше против промена на името

Во текот на вчерашниот ден по наредба на обвинител на Љупчо Палевски кој се наоѓа во државен карантин му биле одземени телефони, хард дискови и лаптоп, а дополнително било влезено во неговиот дом каде биле одземени останати апарати, мобилни...

Започна првата изборна кампања без масовни собири и митинзи

На полноќ започна предизборната кампања за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули. Политичките партии кои учествуваат на овие изборин денска ќе ги започнат своите изборни активности во услови на здравствена криза предизвикана од коронавирусот...

(Видео) Во Македонија почна вистинска револуција, илјадници млади протестираа против судството за пари

Протестот „Правда за Кољо“ кој денес по втор пат се одржува по скопските улици се претвори во вистинска ревоуција. Илјадници млади се собраа и го изразија својот гнев и револтот поради несразмерно малата казна за бруталното убиство на Никола...

Пандов: ЕУ не фала ако треба да влезам како Бугарин

Аналитичарот Александар Пандов во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека не познава Макаедонец кој се гордее на промената на името и срамната придавака „Северна“. Тој посочува дека она што го бараат сега Бугарите е...

Мицкоски до граѓаните: Вие никогаш до сега не ја разочаравте Македонија, а сега Македонија не смее да ве разочара вас

Битола е град на културата, на револуцијата и на македонскиот копнеж. Ќе го вратиме сјајот во Битола. Ќе овозможиме обнова преку подобри услови за живот, ново автопатско поврзување на Битола со Скопје преку Прилеп и Велес. Преку изградба на...

Дуковски: Го затворија Бојан Јовановски за да ги прикријат крупните ѕверки кои имале допир со парите

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” како и за тенденциозниот пристап од страна на судот врз случајот со Бојан Јовановски. Адвокатот Дуковски се осврна на пресудата која...

Дончев со купче пари поткуп, а Владата на Заев со одлука за негова апанажа

Купче пари во рацете на Ден Дончев. Прв пат македонски политичар фатен со мито. Вчера на Интернет се појави нова аудио и видео бомба од која се гледа како Директорот на ФЗО, Ден Дончев, зема пари како и разговори...

Николоски до Шеќеринска: Преговори нема затоа што гледаат дека сте корумпирани, премиер на Франција, Белгија и Италија не седи на маса со корумпиран премиер

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 4 Александар Николоски смета дека една од причина зошто Република Македонија се уште нема добиено датум за почеток на преговорите со Европската унија се токму криминалните скандали кои што ја тресат...

Николоски: Во еден ден имаме по две до три криминални афери од Зоран Заев

Денес видовме материјали поврзани со Ден Дончев, тој беше директор на Фонд за здравство именуван од оваа влада, земјак е со Зоран Заев, мислам дека се и некоја фамилија и јасно беше зошто беше избран за директор на Фонд...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...