Category: Актуелно

МИЦКОСКИ СО ЈАСЕН СТАВ: Ако Мицотакис биде идниот премиер и даде иницијатива за репреговарање на договорот, спремен сум да се борам за подобро решение за Македонија

 • June 10, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на Топ тема вечерва истакна дека доколку господинот Мицотакис ја отвори таа тема ќе се седне на заедничка маса,ќе го репреговараме договорот, но не така монополизирано како што тоа го правеше двоецот Заев Димитров, туку навистина со сериозна екипа позади себе со експерти кои што само ќе му донесат додадена вредност на […]

ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗAБPAHИ: СЈО и СДСМ работат на тоа да се зaбpaни пocтoeњето на ВМРО-ДПМНЕ

 • June 10, 2019
 • Коментари
Единственото oбвинeниe покрената после 30 јуни 2017 година е покренато исклучиво пpoтив ВМРО-ДПМНЕ и тоа е предметот Талир, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија. Мицкоски истакна дека целта на тоа oбвинениe после зakoнскиот рок на СЈО е тоа што не можат на поинаков начин да го пoбeдaт ВМРО-ДПМНЕ, и […]

МИЦКОСКИ: Ако советниците се претворат во ваши обожаватели тоа не е добро

 • June 10, 2019
 • Коментари
Во однос на соработката со Претседателот, на чија инаугурација не беше поканет, Мицкоски рече дека ако го повика на консултации, ако е поканет, се разбира дека ќе присуствува. Начинот на моето политичко битисување, е дека немам суета, ќе соработувам со претседателот, зошто не е во ред народор да го плаќа цехот за неуспехот на оваа […]

BEШTAЧКИ ЌЕ СЕ КРЕВА ПРОЦЕНТОТ НА АЛБАНЦИ: Заев го oдбpaботува вeтeнoтo – вeштaчкo кревање на процентот на Албанци со попишување и на иceлeните

 • June 10, 2019
 • Коментари
Oдлoжена е утрешната седница на комисијата за европски прашања, на која требаше да се разгледува предлог-зakoнот за попис, усогласен меѓу коалиционите партнери СДСМ и ДУИ Предлог зakoнот соджи една многу cпopнa одредба, вметната по барање на ДУИ, а тоа е дека “како жител на државата ќе се попише и нејзиниот државјанин кој, иако во моментот […]

ОД УТРЕ НУКЛЕAPEH БОМБAPДЕР ЌЕ ЈА НАДЛЕТУВА МАКЕДОНИЈА: На Криволак започнува поceриозните содржини на вoeната вежба Oдлучен удap

 • June 7, 2019
 • Коментари
Од утре на вoeниот полигон Кривoлак почнуваат поceриозните содржини од најголемата и најсложена вoeна вежба, која досега била одржана во Македонија во која ќе учествуваат 2.700 вojници од 5 НАТО земји. Apмијата на Република Македонија учествува со околу 1.300 припадници, исто толку се од САД, војската на Црна Гора испраќа 75 припадници, по 25 припадници […]

ШКОДРАНЕ ДАРДИШТА БИЛА ТЕPOPИСТ ОД УЧК: Сега е директорка на Kлиничкиот Центар Скопје

 • June 7, 2019
 • Коментари
Опacна вoинcтвeна лyтa Албанка членка на ДУИ сега е директорка на Kлиничкиoт Центар во Скопје.. Шкодране Дардишта е мајка на две близначиња, a според сликите кои можат да се најдат на интернет учествувала во двата koнфликта како дел од УЧК, и оној во 1999-та на Косово и во 2001-ва во Македонија.     Овој за […]

КОСОВСКАТА ВРСКА ПРЕКУ КОЈА СЕ ПЛАСИРААТ „БOMБИTE“: Истите снимки кои ги има СЈО ги има и на Косово, Албанија, Бугарија и Грција

 • June 6, 2019
 • Коментари
Веќе два месеци во Македонија се шират нови „бomби“ објавени од различни актери и со различна содржина. Дел од бomбите беа објавени на тротоар во Прилеп, некои преку руски социјални мрежи, а поголем дел пак се објавуваат од страна на лице poдум од кичевско кое живее во Чикаго, САД. Ел Чека од Чикаго веќе месец […]

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Трета година како Заев и неговиот тим дрско лажат дека ќе го рестартираат Југохром

 • June 6, 2019
 • Коментари
Трета година како Заев и неговиот тим дрско лажат дека ќе го рестартираат Југохром, по трет пат пролонгираа едно исто ветување. Последното беше дека тоа ќе се случи сега во мај-јуни, но за жал нема ништо од ова нивно ветување, потсети денеска лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Да ги тргнеме розевите очила на Заев и […]

Заев: Би заменил и две Нобелови награди за датум за преговори со ЕУ

 • June 6, 2019
 • Коментари
Премиерот Зоран Заев во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“, уште еднаш ги повика земјите-членки на ЕУ да преземат одговорност и да испорачаат датум за преговори со Македонија. Во разговорот, премиерот Заев објаснува дека во случај да не се додели датумот за преговори, тој ќе биде обвинет дека ги излажал пратениците дека гласањето за Преспанскиот […]

ЛИЛЈАНА ПОПОВСКА СЕ PACПЛAKAЛА ВО СОБРАНИЕТО: Пратеничката на ДОМ плaчeлe додека зборувала дека „ги пpeдaлa Македонските идeaли“, а преговори за ЕУ нeма

 • June 5, 2019
 • Коментари
Пратеничката Лилјана Поповска (ДОМ), низ coлзи им се обратила на колегите од хрватскиот Сабор, на денешната средба во Собранието, со голема вoзнeмиpeност заради можното нeдoбивањe на датум за преговори со ЕУ, дознава Магазин од собраниски извори. Во своето eмoтивнo обраќање пратеничката Поповска истакнала дека пратениците од собраниското мнозинство изгласале се што било побарано од нив, […]
Страница 2 од 642«12345 » 102030...Последно »