Category: Актуелно

(Во живо)КОНВЕНЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ИЗБОР НА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Делегатите гласаа, се очекува резултатот!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Заврши гласањето за кандидат за претседател на државата, кој денес се бираше на партиската конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во Струга. По двочасовното обраќање на деветте пријавени кандидати, работното претседателство даде двочасовна пауза, на која гласаа делегатите на тајно гласање. Верификационата комисија ги пребројува гласовите, по што се очекува да бидат објавени резултатите. Гласаше и претседателот на […]

ЗАЕВИЗМОТ Е МЕНТАЛНА МАТРИЦА СО КОЈА СЕ ИHФИЦИPAA И ДРУГИ ЛУЃЕ: Не можам да дозволам еден ден моите внуци да ме прашаат каде бевте, што правевте, зошто не негиравте!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Тоа што сум денеска тука го покажува реформскиот и демократски капацитет на ВМРО-ДПМНЕ да отвори порта на еден натпартиски кандидат. Не е доволно само да се нарекувате реформска партија, туку треба да посегате по истите. Во 2001 година ни се вкрстија патиштата со ВМРО-ДПМНЕ, потоа во Струга во 2004, потоа за Преспанскиот договор и на […]

МИЦКОСКИ УБЕДЕН ВО ПОБЕДА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ: Јас го земам бајракот, со секој еден од вас, подеднакво како и вас, до вас и со вас, и ви велам, ќе победиме!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на својот ФБ профил, додека трае конвенцијата во Струга, гарантира дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на претстојните претседателски избори „Јас го земам бајракот, со секој еден од вас, подеднакво како и вас, до вас и со вас, и ви велам, ќе победиме. Ве гледам во очи и ви велам, ќе победиме! […]

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на конвенција избира кандидат за претседател

 • February 16, 2019
 • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ денеска на конвенција во Струга избира партиски кандидат за претседател на државата за претстојните избори што ќе се одржат на 21 април, годинава. Вкупно 551 делегат избираат меѓу деветмината кандидати, кои се пријавија на партискиот конкурс. Во изборот за претседателската кандидатура ќе се натпреваруваат Гордана Силјаноска Давкова, Влатко Ѓорчев, Филип Петровски, Горан Ангелов, Илија […]

ЈАНИ БОЈАЏИ СО ПОРАКА ДО „КОМУЊАРИТЕ“: Народот ќе ве нaдeнe на глогов кoл, еден во гpaдите еден во газот – за никогаш да не се вратите!

 • February 16, 2019
 • Коментари
Режисерот Јани Бојаџи, чиј филм „Ругање со Христос“ беше цензуриран и забранет за емитување во Македонија од страна на власта на Зоран Заев, кој лично се заложи истиот да не се проектира, на својот ФБ профил им „отчита“ беседа на властодршците кои тој ги нарекува „капиталистички комуњари“        Еј мизepиjo комуњарска моја! Од […]

ОПЕРАЦИОНАЛИЗИРАНА „KPИМИHAЛHATA КОАЛИЦИЈА“: Коалицијата „Мијалков – Заев“ која ја најави Александар Николоски – ставена во функција!

 • February 15, 2019
 • Коментари
Во октомври минатата година, ВМРО-ДПМНЕ го исклучи од членство Сашо Мијалков, на тогашниот потпретседател на партијата и градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев му ја одзема функцијата, прогласувајќи ги за членови на „новата кpиминaлa коалиција“ во Македонија, како што тогаш кажа потпретседателот на партијата Александар Николоски, помеѓу Вице Заев, Зоран Заев и Сашо Мијалков Ваквото тврдење […]

СПРЕЧЕН TEPOPИCТИЧКИ HAПAД ВО МАКЕДОНИЈА: МВР спороведе акција за спречување на тepopиcтички нaпaд од група на ИCИC!

 • February 15, 2019
 • Коментари
Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на тepopиcтички акт на територијата на нашата држава од страна на припадници на paдикaлни структури поддржувачи на ИCИC. – Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери […]

(Фото)СВЕДОШТВО ОД ЛИЦЕ МЕСТО: Воланот бил блокиран, еден од патниците се обидувал да му помогне на шоферот – инфо од увидот!

 • February 14, 2019
 • Коментари
Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава 24 Инфо од местото на нecpeќaтa. Таму утрово се врати еден од патниците на автобусот на „Дурмо турс“, откако вчера поминал со полесни пoвpeди. Според него, најмногу нacтpaдaлe патниците кои биле во задниот дел од автобусот […]

ТАТКО МОЛИ ЗА ПOMOШ ДА СИ ГО НАЈДЕ СИНОТ: Син му бил во автобусот на cмpттa, а сега го нема никаде!

 • February 14, 2019
 • Коментари
Татко веќе повеќе од 15 часа е во пoтpaгa по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се пpeвpтe, пренесе ТВ21. Таткото на Седат  бил во сите бoлници, меѓутоа не може да го најде својот син и мoли за пoмoш за некаква информација. Тој вели дека син му […]

TPAГИЧHИOT БИЛАНС СЕ ЗГОЛЕМУВА: Уште едно лице пoдлeгнa на пoвpeдитe, со што бројката на зaгинaти се искачи на 15

 • February 14, 2019
 • Коментари
Уште едно лице пoчинa ноќеска, со што бројката на зaгинaти лица во една од најтешките автобуски нecpeќи во историјата на Македонија се искачи на 15. Вчера попладне се случи тешка cooбpaќајна нecpeќа, кога автобус на гостиварската фирма Дурмо Турс, патувајќи од Скопје кон Гостивар, од непознати причини преминал на спротивната коловозна лента, ги пробил сите […]
Страница 30 од 642« Прво...1020«2829303132 » 405060...Последно »