Category: Актуелно

(Галерија)СО РУДАРИТЕ НА ИСТА МАСА: Премиерот Димитриев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски на ручек со рударите!

 • August 28, 2016
 • Коментари
Премиерот Емил Димитриев придружуван од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска присуствуваа на свеченоста по повод одбележување на почетокот со работа на рудникот за олово и цинк „Злетово“ во Пробиштип (Плато за истовар на руда). Посетата ја искористија и за неформален разговор и ручек со рударите од овој рудник. Инаку, производството во рудникот ќе го […]

ЧЕСТИТКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со честитки за празникот!

 • August 28, 2016
 • Коментари
По повод големиот христијански празник Голема Богородица, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски испрати честитка до верниците од Православна вероисповед и Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеафан       [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]   Ваше Блаженство, Дозволете ми Вам лично, на членовите на Синодот, како и на сите православни верници во Република Македонија и дијаспората, […]

ХАОС НА КОСОВО ПОРАДИ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Албански демонстранти удрија со камења, ги спречуваат Србите да ја слават Голема Богородица (ВИДЕО)

 • August 28, 2016
 • Коментари
Демонстрантите се собрале од десет часот утринава, а се организирале претходно откако беше најавено дека група од 150 Срби ќе дојдат во селото за да го прослават празникот на местото каде некогаш постоел манастирот, а кој бил разурнат од страна на припадниците на УЧК Големи немири од рано утрово има во Косово, во областа на […]

ОВА СЕ ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС ОД СКОПЈЕ И КУМАНОВО: Во заедничка акција со Турската полиција фатени терористи на ИСИС од Македонија!

 • August 28, 2016
 • Коментари
Во собиралиштето осомничените биле сместени заедно со уште четири лица од Албанија, Сирија, Палестина и од Мароко и чекале поволни услови за трансфер во Сирија. Македонските државјани се на возраст од 18, 19, 20, 21 и 24 години Акцијата, информираше вчера министерот за внатрешни работи Митко Чавков, беше спроведена од страна на турската полиција во […]

ЧЕСТИТИКА ОД ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ: Нека Пресвета Богородица го чува нашиот народ и нашата држава и нејзината милост нека го покрие целиот христијански народ

 • August 28, 2016
 • Коментари
По повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица денеска премиерот Емил Димитриев упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски, Господин Господин Стефан, до членовите на Синодот и до сите православни верници, лично и од име на Владата на Република Македонија. Денес, во духот на нашата вековна традиција и обичаи, стои во честитката, нашиот народ го одбележува […]

СЕ ВРАТИЈА ОД ОДМОР И ПОЧНАА СО ЛАГИ: Кои се апетитите и ингеренциите на големите играчи?

 • August 27, 2016
 • Коментари
Одредени таканаречени медиуми, вчера уште веднаш откако одморија на плажите во соседството, повторно продолжија со полна пареа со објава на уште еден стокмен текст од страна на одредени аналитичари или таканаречени “експерти и загрижени страни” во случајот БПХЛ – Макпетрол. Следејќи го целиот случај, чувствуваме одговорност да го искажеме нашето мислење. Се прашуваме зошто македонските […]

ЃОРЃЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЕРДОГАН: Турскиот претседател испратил покана до Ѓорѓе Иванов за средба по свеченото отварање на новиот мост!

 • August 26, 2016
 • Коментари
Македонскиот претседател ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот – „Јавуз Султан Селим“ Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Македонскиот претседател, како што соопшти неговиот кабинет, во Истанбул ќе оствари средба со турскиот претседател Ердоган, а ќе […]

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА МИЗЕРНО ЧОВЕЧЕ: Сеуште е нејасно дали Zaevi е природно глуп или да?

 • August 26, 2016
 • Коментари
Откако изутринава направл хаос на Бихаќка поради сознанието каква глупост направил, Zoran Zaevi на службите во LSDM итно побарал да бидат повикани ПР „експертите“ од Белград кои би требало да смислат стратегија да го исперат од глупоста која ја направил Помина половина ден, и Zaevi објави едно бедно видео на својот ФБ профил во кое […]

ДРУШТВОТО НА ZAEVI ГО КИНЕЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Балистите величењето на УЧК, го кинеле и Македонското знаме!

 • August 26, 2016
 • Коментари
Zoran Zaevi вчера реши дека него и на LSDM не им прилега „патриотизмот“ и дека најдобар начин тој и LSDM да се откажат од соптвениот народ и да се додворат на албанскиот е присуството на трибините на натпревар на Шкендија Тоа што Zaevi присуствувал на натпреварот самото по себе не е проблем, но секако дека […]

СВИЛЕН ГАЈТАН ОКОЛУ ВРАТОТ НА КАТИЦА: Што должи Катица кај Заев и зошто во моментов се води жестока битка во СЈО за смена на Катица!

 • August 25, 2016
 • Коментари
Пари или долг кон лидерот на СДСМ, Зоран Заев и другите ментори? Што е причината за се позачестените крици со кои специјалната јавна обвинителка Катица Јанева моли да и се продолжи мандатот? На чело на СЈО, Јанева е речиси цела година. Нејзиниот досегашен мандат го одбележаа голем број на скандали во работењето, политички инструирани чекори, […]
Страница 544 од 545« Прво...520530540«541542543544545 »