Category: Актуелно

ТРАЈКОВСКИ НЕ СЛЕТА, А ИВАНОВ НЕ ПОЛЕТА ОД БОСНА: Претседателскиот авион во дефект, Иванов со комерцијален лет назад!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Во авионската несреќа со владиниот Кингер што се случи на 26 февруари 2004 година во близина на Мостар, покрај претседателот Борис Трајковски, животот го загубија уште осум лица кои беа дел од неговиот кабинет, како и членови на екипажот. Ништо не е случајно, а ако е, тогаш е доста добро исланирано… Дали Босна ни е впишана […]

МНОГУ НАПОР, А НИКАКОВ ЕФЕКТ: Хејтерите од многу мразење кон ВМРО-ДПМНЕ на крајот гневот го свртеа кон себе!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Една третина до една половина се дебело платени од организаторите, главно НВО. И тие се најголем дел од агресивните. Тоа се луѓе што не само што се платени, туку живеат од тоа плаќање. Големи пари се трошат за сето ова.. Има и т.н. хејтери или мразачи, кои се на секој протест и го мразат секого […]

НЕ ЌЕ ДА Е ДО НАРОДОТ: Најодвратниот шљам на скопското подземје, мочка на скопскиот асфалт се „шарените“ затоа народот не ве сака!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Прашањето, логичното прашање, за “шарените“ проститутки низ Скопје (и Македонија) е исклучително едноставно! Односно, кој е тој што може да издржи 20 дена, 2 месеци, 12 месеци, 20 месеци, 2 години да протестира по улиците на градот? А во исто време да е накитен со старки, рејбанки, накит, пради, долчеигабани, ролекси, педикир-и-маникир третмани, фризури… Кој […]

ИВАНОВ ПОВТОРНО РАСТУРА: НАТО и ЕУ се школски пример за тоа „како не треба“ – името Македонија не го даваме и точка!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Македонија е школски пример за неуспешноста и на ЕУ и на НАТО. Македонија е школски пример како не треба да се однесува ниту НАТО, ниту ЕУ кон земја кандидат. Станавме колекционери. Имаме 17 акциони планови за членство во НАТО, за во Гинис, зашто нема ниту една земја чија армија е повеќе е проверувана од македонската […]

МАКЕДОНЦИТЕ НЕ САКААТ ЧЛЕНСТВО ВО НАТО: Анкета на Брима Галуп покажува дека на Македонците им е преку глава од ЕУ и НАТО!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Дали би прифатиле или не би прифатиле Република Македонија да стане полноправен член на НАТО под референцата ПЈРМ, беше првото прашање од истражувањето на агенцијата Брима Галуп. 54,8 отсто од граѓаните се против тоа – 48,9 % одговориле дека не би прифатиле таков услов (48,9%), а 5,9% се воопшто против членството на Македонија во НАТО. […]

(Видео)НЕМА СПАС ОД РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ: Нема ОБСЕ, ЕУ, Бондстил и слично, ако си терорист во Русија ќе бидеш елиминиран!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Двајца милитанти се убиени од страна на безбедносните сили за време на анти-терористичка операција во близина на селото Рукел во околината Дербент на југот на Дагестан, Русија, рано изутрина во Неделата Двајцата милитанти биле откриени во шума и неутрализирани на лице место од страна на безбедносните сили откако одбиле да го спуштат оружјето. Муниција, пиштоли, […]

ПРАВОСЛАВЕН ЦАР: Путин застана на Православниот трон на кој седеле само Византиските цареви!

 • May 29, 2016
 • Коментари
Путин застана на Византискиот Трон!     Рускиот претседател Владимир Путин допатува на Света Гора по повод 1000-годишното руско присуство на Атос. На прославата од одбележувањето на овој јубилеј, освен Путин, присуствувал и рускиот патријарх Кирил. Путин вчера утрото со авион од Атина допатувал во Солун, а потоа со автомобил бил одведен до брегот во […]

ПРИФАЌАМЕ СЕ САМО ЗАЕВ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ИЗБОРИ: Ќе донесеме и странци и ќе бидеме протекторат само Заев да излезе на избори!

 • May 28, 2016
 • Коментари
Три од четирите партии потписнички на договорот од Пржино немаат ништо против најновиот предлог на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан за меѓународна институција да го провери Избирачкиот список пред гласањето и во зависност од оцената да се оди на избори. Ова се првичните оцени за предлогот на Хан кои вчера ги добивме од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ […]

СЕЛЕКТИВНА ПРАВДА, АМА ЗА ЗАЕВ: Единствен аболициран политичар останува Заев, од “најприслушуваниот“ нема снимки, СЈО работи селективно само против ВМРО-ДПМНЕ

 • May 28, 2016
 • Коментари
По вчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов, кој донесе одлука за поништување на помилувањата за 22 лица, како што наведе, сите политички експонирани, најголемата опозициска партија СДСМ и нејзините сателити излегоа со обвинувања за селективна правда, а нивната шарена револуција синоќа маршираше со порака „Селективна правда не е правда“. Сепак, неколку примери што значи селективната […]

ОСВЕТЕН СВЕТИОТ КРСТ ВО ЛЕШОЧКИОТ МАНАСТИР: Донација на Руската Амбасада во чест на 35-те монаси од Валаамскиот манастир

 • May 28, 2016
 • Коментари
Вчера во Лешочкиот Манастир Св.Атанасиј беше осветен крст во чест на 35 руски монаси кои во текот на минатиот век живееле во манастирот, откако биле протерани од комунистичките власти во СССР. На осветувањето на крстот кој е донација на Амбасадата на Руската Федерација присуствуваше поглаварот на Македонската Црква г.г. Стефан, Амбасадорот на Руската Федерација Олег […]
Страница 610 од 630« Прво...580590600«608609610611612 » 620630...Последно »