АВИОН ИСЧЕЗНА ВО БЛИЗИНА НА СКОПЈЕ: Комерцијален авион исчезна од радарите во близина на Скопскиот аеродром, екипите на терен!

Приватен авион кој се обраќал од Дубровник исчезнал во околината на Скопје, неофицијално дознава iNFOMAX.mk од извори во Контролата на летање на Скопскиот аеродром   Авионот бил мал комерцијален „Пајпер“ од италијанско производство регистриран во Германија. На терен веднаш се излезени...

ТИТО „УДРИ“ ПО ЗАЕВ: Не е добро тоа што Мухамед Зекири е во Извршен на СДСМ – тоа ќе значи одлив на Македонски гласови!

Лидерот на НСДП Тито Петковски смета дека доделувањето на висока партиска функција на радикалниот Мухамед Зекири може да доведе до одлив на гласови од Македонци на контото на коалицијата на СДСМ. Павле Богоевски, еден од најагресивните претставници на вандалските протести...

ШТО САКА ДА СОКРИЕ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Првата наредба на Спасовски во МВР е цензура на медиумите!

Што е тоа што техничкиот министер од СДСМ, Оливер Спасовски сака да го сокрие и зошто сите информации кои се од интерес на јавноста би морало да бидат контролирани од него? Курир ја објави првата наредба на Оливер Спасовски со...

ЛИСТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА ВО ТУРЦИЈА: Еден загинат, на еден патник му се ампутирани нозете!

Пет патници се сериозно повредени. Еден од нив, кој едвај бил извлечен од автобусот, е опериран, но неговата состојба и натаму е критична, пишуваат турските медиуми Еден македонски државјанин на возраст од 40-ина години загина, а 38 се повредени при...

(Видео)ОБИД ЗА АТЕНТАТ ИЛИ СООБРАЌАЈКА: Во страотна сообраќајна незгода убиен шоферот на Путин!

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Во страотна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува The Sun. Сообраќајката ја предизвикал...

(Видео) СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот

Еден македонски турист загина, а најмалку 38 се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во близина на градот Текирдаг. Како што објавуваат турските медиуми, македонски туристички автобус, кој се враќал од Истанбул кон Македонија, се судрил со камион. Во автобусот...

МЕШАНИЦА СО ПРАВИЛАТА НА ФИФА: Прво го прогласија за завршен натпревар со резултат 1-1, предмалку и официјално објавија дека ќе се доигрува!

Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради невремето во Скадар и нема да се доигра. Според правилата на ФИФА ќе важи резултатот 1-1, кој беше до прекинот. Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради...

И ОФИЦИЈАЛНО: Македонија со голем бод преку реми поради прекин на натпреварот!

Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради невремето во Скадар и нема да се доигра. Според правилата на ФИФА ќе важи резултатот 1-1, кој беше до прекинот. Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради...

КРИМИНАЛНОТО ПЕДИГРЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК: Таткото на Чичаковски изборен фалсификатор, чичко му тежок криминалец!

Државната изборна комисија на чие чело е човек на СДСМ не успеа да ги затскрие срамот од лагите кои оваа партија ги пласираше за наводните фантомски гласачи. Како што челниците на СДСМ лицитираа со бројки само повеќе ги покажуваа...

ПАНИКА ВО ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ: Грчката влада ги призна Македонските пасоши!

Грчкото Министерство за внатрешни работи до соодветните служби испратило документ во кој се вели граѓаните кои на граница ќе приложат македонски пасош да се третираат како сите останати граѓани од трети земји, објави порталот „Њупост.гр“. Порталот, исто така, објавува и...
- Advertisement -

Latest News

ДИРЕКТОРОТ И УШТЕ НЕКОЛКУ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА: Вработен во трудовата инспекција е позитивен на корона вирусот

Директорот на државниот инспекторат за труд, Алајдин Хавзиу, е во самоизолација откако еден вработен во трудовата инспекција е позитивен...
- Advertisement -

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република Македонија доколку тој ја добие...

ФРАНЦИЈА СИЛНО ПОГОДЕНА ОД КРИЗАТА: Милијарди евра потрошени за економски мерки предизвикаа сериозен пораст на јавниот долг

Предложениот ребаланс на буџетот на Франција за 2020 година, кој треба да биде претставен следната недела, предвидува јавен долг од 120,9 проценти од БДП...

РОСОМАН ГOРИ: Два пожaри вечерва избувнаа во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман. Како што потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, во моментов гори кај железниот мост на...

ЗАРАЗЕНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА: Шест лица од клиниката за Гастро-ентерохепатологија во ГОБ 8 ми септември позитивни на коронавирус

На клиниката за гастроентерохепатологија во Градската општа болница 8 Септември се детектирани 6 зaразени лица од коронавирус од медицинскиот персонал. Други десетмина се во изолација,...