Category: Актуелно

ЈУЖНАТA ГРАНИЦА ПОВТОРНО ПОД НАПАД: Германски и Холандски невладини организираат инвазија со мигранти на јужната граница!

  • May 5, 2016
  • Коментари
Изминатите 7 дена е зголемен бројот на обиди за илегален влез во Македонија од Грција. Македонските безбедносни служби во рок од 48 часа спречиле 800 мигранти да влезат нелегално во земјава – информира Алфа ТВ Расте притисокот на јужната граница, невладини организации повторно инспиратори за голем бегалски бран кој од Идомени треба да тргне кон […]

(Видео)КАКО И ВО МАКЕДОНИЈА, ПОЧНУВААТ ТЕНЗИИТЕ ВО МОЛДАВИЈА: Западот се труди да ги руши сите држави со добри односи со Русија!

  • May 5, 2016
  • Коментари
Изложувањето на воената опрема на армијата на САД во централен Кишињев за време на прославата на Денот на победата на 9-ти мај со сигурност ќе ги зголеми тензиите во Молдавија како земја во која се одржуваат контроверзните „Драгон Пионир“ воени игри во кои се вклучени 198 војници на САД и 165 Молдавци, велат политичарите и […]

(Видео)СПАСОВСКИ ПОЧНА, А БОТОВИТЕ СЛЕДАТ: Наместо да им оддаде почит Спасовски денес плукна по бранителите, а ботовите го следат!

Пред точно една година под превезот на граѓански протест беше организиарн насилен упад во објектот на Владата на РМ во кој беа нападнати и повредени припадници на безбедносните сили. На 5-ти мај 2015 година во нападите на вандалите и насилниците беа повредени 38 полицајци, од кои шест посериозно, еден повреден цивил и голема материлајна штета. […]

БЕСМРТНИОТ ПОЛК ОД РУСИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Денот на Победата повод за „Бесмртниот полк“ во Македонија!

  • May 4, 2016
  • Коментари
Денес напладне во просториите на хотелот „Амбасадор“ во центарот на Скопје беше одржан брифинг за новинари, на кој говореа аташеите на Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија Станислав Лупин и Михаил Лушин. Повод за брифингот беше одбележувањето на Денот на победата во Република Македонија и учеството на Руската амбасада во оваа манифестација. „Руска реч […]

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАЌААТ СПЕЦИЈАЛЕЦ ЗА УКРАНСКО СЦЕНАРИО: Јоханес Хајндл доаѓа да ја „решава“ кризата во Македонија!

Германското министерство за надворешни работи денеска назначило нов специјален пратеник за Македонија. Во објавата на Министерството се вели дека министерот за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер го именувал Јоханес Хајндл за нов пратеник којшто ќе работи заедно со Европската Унија и САД и ќе помага при решавање на кризата во Македонија. Пред назначувањето на Хајндл, […]

АМБАСАДОРИТЕ ГО ВАДАТ ЏОКЕРОТ ОД РАКАВ: Бејли и Орав ги притискаат ДУИ и ДПА да ги бојкотираат изборите!

Откако заврши одморот од Велигденските и првомајските празници, последниве два дена претставниците на Западните амбасади (САД, ЕУ) се на интензивни средби со лидерите на четирите политички партии потписнички на договорот од Пржино. Според информациите, на средбите амбасадорите вршеле огромен притисок врз ДПА и ДУИ тие да ги бојкотираат изборите заедно со Заев Откажувањето на лидерската […]

МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ДОБИЕ ПОКАНА ЗА НАТО: И тоа нема врска со вештачката политичка криза на Заев и ботовите!

На самитот на НАТО кој оваа година се организира во Варшава, Македонија нема да биде ставена ни под точка разно. Вакво уверување добил грчкиот премиер Алексис Ципрас по најавите дека на овој самит би можело да се очекува помрднување во позитивна насока по однос на Македонија Оваа информација соросоидните ботови и СДСМ веднаш ја искористија […]

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ „РАСПАЛИ“: Спасовски да не лаже, да ја каже вистината за 40-члената терористичка група која влезе во Македонија

  • May 3, 2016
  • Коментари
Пред отприлика два месеци на територија на Македонија влегла терористичка група составена од околу 40 члена, кои упаднале на територија на Македонија од косовска страна, а со себе носеле 17 сандаци со муниција рече лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски во предвелигнедското издание на емисијата „На дневен ред“ на Сител ТВ – Да не ве лаже министерот […]

СИТЕ ЗБОРУВААТ НИКОЈ НЕ КАЖУВА: Пиштоли наместо пенкала за денот на изборите со цел делегитимирање и конфликт!

Вештачки наметнатата политичка криза во Македонија наметната од соросоидните ботови и странскиот фактор преку СДСМ и Зоран Заев користејќи ги меѓународните фондови како УСАИД и фондацијата Отворено Општество ја ставија Македонија на истата листа меѓународно кризни жаришта со Сирија и Азербејџан (Нагорно – Карабах) каде во моментот се водат крвави војни Дека политичката криза во […]

НАТО НЕ ЈА СТАВА МАКЕДОНИЈА НИ ПОД „ТОЧКА: РАЗНО“: Столтенберг за грчките медиуми уверува дека Македонија нема да влезе во НАТО!

„Проблемите со кои веќе се соочува НАТО во егејското море со Грција и Турција, речиси забранија секаков вид на дискусија за членство на ФИРОМ во алијансата, барем во блиска иднина. Во овој контекст, премиерот Алексис Ципрас доби уверувања дека на Самитот во јули во Варшава, нема да биде поставено и прашањето за Скопје“- пишува Катимерини. […]
Страница 626 од 634« Прво...600610620«624625626627628 » 630...Последно »