Category: Актуелно

ДЕТАЛИ ЗА УАПСЕНИТЕ ХУЛИГАНИ: Возачот се заканувал на полицајците „Ќе видите што ќе ве снајде кога ќе дознаат странците“

 • May 30, 2016
 • Коментари
По завршувањето на вечерашниот протест на „молеро-фарбарската револуција“ кој по повлекувањето на аболицијата повеќе нема смисла, биле уапсени неколкумина хулигани, меѓу кои и возачот на комбето кое е присутно на секој протест, а во кое се пренесувале боите за хулиганите Приведен е и Новица Павиќ роден 1962 година кој го управувал ТМВ Фиат Добло СК-422-ВЦ сопственост […]

ГРУЕВСКИ СЕ СРЕТНА СО ХАН: Груевски на средба со Хан, СДСМ и Заев изолирани со мачкари и фашисти!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Претседателот на владејачката македонска политичка партија ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска на политичкото Собрание на Европската народна партија (ЕПП) во Луксембург оствари средби со еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, со Жозеф Дол, претседател на ЕПП која е најсилна политичка партија во Европа, со европратеникот Алојз Петерле и други присутни на овој настан. Како што […]

ГРУЕВСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА 40 -ОТ РОДЕНДЕН НА ЕПП ВО ЛУКСЕМБУРГ: Поранешниот премиер Груевски со кремот на европската политика ги зацртаа новите цели на европските демохристијани

 • May 30, 2016
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва во Луксембург заедно со германската канцеларка Ангела Меркел, со лидерската двојка на Европската унија Жан-Клод Јункер и Доналд Туск, поранешниот челник на Европскиот совет Херман ван Ромпуј и голем број други од европскиот политички врв ја прослави 40-годишнината на Европската народна партија, чија членка е и партијата што тој […]

ЕВЕ ЗОШТО ИВАНОВ ИМ ПРЕЧИ НА СДСМ,СОРОСИ САД:Нема пазарење со националниот идентитет!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов се обрати на состанокот на регионалната бизнис иницијатива „Самит 100“ каде испрати значајни пораки од име на Македонија. -Македонија е школски пример за неуспешноста на ЕУ и НАТО. Македонија е школски пример како не треба да се однесува ниту НАТО ниту ЕУ кон земја кандидат. Станавме колекционери. Имаме сега го […]

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ:Одложувањето на изборите ја пролонгира кризата

 • May 30, 2016
 • Коментари
Сите обврски за спроведување на предвремените парламентарни избори и на 24 април и на 5 јуни се реализирани, но поради исходот од политичките разговори на двапати имавме одлагање на изборите и пролонгирање на политичката криза која има негативни ефекти во функционирањето на државата. Ова го истакна премиерот Емил Димитриев прашан за коментар за одложувањето на […]

ДИМИТРИЕВ:Владата започнува поинтензивна комуникација со сите институции за реализирање на итните реформски приоритети

 • May 30, 2016
 • Коментари
Владата на Република Македонија од денеска почнува понтензивна комуникација со сите институции со цел да го зголеми фокусот на реализација на планот на активности за итните реформски приоритети, најави премиерот Емил Димитриев. – Во периодот кога беа распишани изборите ваквите активности не одеа со динамиката која беше посакувана. Сега согласно акцискиот план во кој се […]

МАКЕДОНИЈА Е ЗАЛОЖНИК НА СТРАНЦИТЕ: Иванов да ја повлече аболицијата, и јавно да обелодени која странска служба стои позади кризата!

 • May 30, 2016
 • Коментари
ГРОМ целосно ја поддржува изјавата на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов искажана на Форумот во Сараево, со која потенцираше дека Македонија е заложник на политиките на меѓународната заедница, и дека со 17 исполнети акциски планови за членство во НАТО станува земја рекордер, која со завршени обврски се уште не е полноправна членка на НАТО […]

ТРАЈКОВСКИ НЕ СЛЕТА, А ИВАНОВ НЕ ПОЛЕТА ОД БОСНА: Претседателскиот авион во дефект, Иванов со комерцијален лет назад!

 • May 30, 2016
 • Коментари
Во авионската несреќа со владиниот Кингер што се случи на 26 февруари 2004 година во близина на Мостар, покрај претседателот Борис Трајковски, животот го загубија уште осум лица кои беа дел од неговиот кабинет, како и членови на екипажот. Ништо не е случајно, а ако е, тогаш е доста добро исланирано… Дали Босна ни е впишана […]

Груевски оствари повеќе разговори и куси средби со голем број европски политичари во Луксембург

 • May 30, 2016
 • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес во Луксембург оствари повеќе разговори и куси средби со европски политичари во рамки на одбележувањето на 40 годишнината од постоењето на Европската народна партија (ЕПП), најсилната политичка структура во Европа. Заедно со германската канцеларка Ангела Меркел, со лидерската двојка на Европската унија, Жан-Клод Јункер и Доналд Туск, еврокомесарот за […]

ЕВЕ ШТО СЀ МОЖЕ ДА ВНЕСЕТЕ ВО ГРЦИЈА АКО ОДИТЕ НА ОДМОР: Две кутии цигари и еден литар алкохол за цел одмор

 • May 30, 2016
 • Коментари
Дозволено е да внесете само четириесет цигари, или 50 грама тутун. Според законот за храна на ЕУ, секоја храна што е произведена надвор од ЕУ и згора на тоа не е вакуумирана, цариниците имаат право да ја одземат и да ја уништат Македонските туристи, кои летово ќе ја изберат Грција за дестинација за одмор, може […]
Страница 628 од 655« Прво...600610620«626627628629630 » 640650...Последно »