Category: Актуелно

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Партиските главучи не се Уставен поредок!

 • April 22, 2016
 • Коментари
А бе, ова крај да ти немало. Изгледа на нашиве ептен способни партиски глаучи ептен им се има консензусно уарнето да си играат спас на Македонија така што ја убиваат секој ден по малку. Очигледно е дека и улогите на добри и лоши каубојци си ги поделиле братски, па кризираат и едните и другите по […]

И МЕНЕ НЕКОЈ МЕ ЧЕКА ДОМА: Страшната вистина за протестите организирани од СДСМ, БЕСА, УЧК и соросоидите!

 • April 22, 2016
 • Коментари
Влезе во кафичот во униформа која изгледаше тешко и неудобно и порача две макијата за носење. Ме праша „Девојче ќе треба ли да чекам долго? И нашево не се знае веќе“. Го прашав дали е од специјалните полициските единици кој го обезбедуваат протестот. Ми одговори потврдно со тажен тон велејќи дека ова што се случува […]

ЕУ ЗАСТАНА ПОРАДИ КРЕАТОРОТ НА КРИЗАТА: Коцијанчиќ не сака да го именува Заев како виновник за откажување на преговорите!

 • April 22, 2016
 • Коментари
На прашањето на Телеграф.мк да посочи кој од нив ги саботирал преговорите, портпаролката на комесарот Јоханес Хан, Маја Коцијанчич, повторно се повика на вчерашната изјава на Хан и на тројцата европратеници Европската Унија одбива да каже кој од четворицата лидери е виновен за пропаѓањето на преговорите во Виена со кои требаше да ѝ биде ставен […]

НЕМА НИ СИЛА НИ ЧАДОР КОЈ ЌЕ НЕ ЗАМОЛКНЕ: Миленко Неделковски и Стевчо Јакимовски за Дневник

 • April 22, 2016
 • Коментари
Нема ни сила ни Чадор што ќе не замолкне Не постои таква сила, ниту маж на целата Земјина топка што би можел да ме замолчи мене. По цензурирањето на мојата колумна, можам само да им кажам дека ни на крај памет не ми е да престанам да го зборувам или да го пишувам она што го […]

БЕЈЛИ ПРИЗНА ДЕКА Е „ЧАДОРОТ“? Твитер преписка помеѓу Џес Бејли и Стевчо Јакимовски!

 • April 22, 2016
 • Коментари
Цензурирањето на текстови, колумни и најстрашно емисии со рекордна гледаност е само по себе доволен скандал. Но, по неколкуте текстови објавени во најтиражниот дневен весник Дневник во врска со цензурирањето на емисијата на Миленко Неделковски, Инфомакс.мк каде што беше цензурирана и колумна на лидер на политичка партија, односно Стевчо Јакимовски на Твитер се јави и […]

ИНФОМАКС СЕ ВРАТИ: Еве што се случуваше во изминатите неколку дена и зошто не функционираше Инфомакс.мк!

 • April 22, 2016
 • Коментари
„Во време на измама, кажувањето на вистината се смета за револуционерен акт“ – рекол Џорџ Орвел и ја дал апсолутната дефиниција за тежината врз плеќите на оној кој ја кажува вистината, и не се плаши истата да ја сподели со оние кои се засегнати да ја знаат Се започна по објавувањето на колумната на Наталија […]

СРПСКИТЕ МЕДИУМИ ПРЕНЕСУВАА МАНИПУЛАЦИИ, ЛАГИ И СПИНОВИ:Српска агенција по налог на СДСМ ги штелува вестите од Македонија

 • April 22, 2016
 • Коментари
Сите српски медиуми вчера пренесуваа информации во коририст на СДСМ со манипулации, лаги и спинови. Во овие медиуми изостанаа вестите за најголемиот граѓански собир кој вчера се одржа во Македонија, а на кој присуствуваа над 60.000 лица. Во своето известување РТС посвети 90 проценти на 30 пати помалкубројните протестанти од Сорос, а за собирот на […]
Страница 630 од 630« Прво...600610620«626627628629630