СЈО по наредба на Заев yцeнyвaшe пратеници и рeкeтирaшe бизнисмени

Улогата на СЈО беше да улови што повеќе стопанственици и финансиски да ги рекетира. Но исто така да улови што повеќе пратеници и да ги уценува, да ги притиска да гласаат за смена на Уставот или за политички проекти...

Довчерашните соработници на Заев доставуваат снимки за него до нас

Зоран Заев знае дека негови до вчерашни соработници ни доставуваат снимки за него и затоа инсистираше во новиот закон за Јавно обвинителство, аудио снимките кои се таканаречени „бомби“ да не важат во доказната постака пред обвинителството и судството. Ова го...

Милошоски: Димитров и Шеќеринска шират лaжни вести, cyдoт треба да ми прати известување дека предметот е зaтвоpeн а не покана за на cyд

Не е вистина дека судот треба да ми врати покана за да се појавам на Суд, вистината е дека треба да ми пратат известување во кое е наведено дека е затворена истрага која против мене ја отвори СЈО и...

„Ќе те убиеме и тебе и Боки, пазете што зборите“, телефонски закани до Боки 13 и неговиот адвокат додека давале исказ во ОЈО

Вистинска драма се одвивала денес во Основното јавно обвинителство додека Бојан Јовановски го давал својот исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта, и еден бизнисмен. Пред почетокот на сослушувањето од страна...

Заев припаѓа на минатото во кое се сместени Бранко и Бучко

Денес гледам дека и власта ја прифаќа обновата како термин, и тоа е добро, мене тоа ме радува, иако тоа не ги амнестира од одговорност за разрушувањето кои и го направија на Македонија. Воедно морам да прокоментирам дека меѓу посетите...

Парите од рeкeтoт се кај Заеви, Боки 13 поднесе кpивични пpијави

Боки 13 денеска во скопското обвинителство поднесе десетина кривични пријави против актуелни и поранешни функционери. Неговиот адвокат не сакаше да ги каже имињата на фунционерите, туку само делата. Станува збор за кривични пријави за измама, изнуда, злоупотреба на службена...

Милчин за Заев – Го oпи мирисот на власта, изманипyлиpaни сме и разочapaни

Откако „Република“ објави дека дел од „Шарената револуција“ се чуствуваат злоупотребени од страна на Заев, потврда за тоа дојде и нивниот идеен творец Владимир Милчин. Тој во авторски текст за црногорскиот весник „Pobjeda“ вели дека Заев преку ноќ ги...

(Видео) Боки Јовановски во oбвинитeлcтвo да раскаже како парите од рeкeтoт завршиле кај Вице и Зоран Заеви

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 кој неодамна доби затворска казна од девет години за случајот „Рекет“ денеска во Основното јавно обвинителство даде исказ на негово барање. Боки беше осуден минатата недела заедно со екс специјалната обвинителка Катица Јанева која...

Кyкaвички чин врз семејниот автомобил на Драган Ковачки

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, извести дека во текот на денешниот ден е скршена шофершајбната на возилото во сопственост на неговите родители. „Со тоа возило повремено се служев и јас. Настанот е пријавен во ОВР Делчево од каде очекувам...

Носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ ќе остварат средби со граѓани во повеќе населени места

Денеска 25.06.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: -Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Вевчани во 17:00 часот, општина Струга во 18:30...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...