ТЕНЗИИТЕ ПОМЕЃУ ЦРНА ГОРА И КОСОВО РАСТАТ: Црногорските специјалци поставија митралески гнезда на границата со Косово!

Црногорските специјалци (САЈ) на пограничниот појас со Косово во вторникот почнале да поставуваат митралески гнезда, пишува подгоричкиот портал Вијести, повикувајќи се на безбедносни извори. На границата меѓу Црна Гора и Косово припадниците на Специјалната антитерористичка единица во вторникот почнале со...

КОСОВО И УЧК СЕ ЗАКАНУВААТ СО ВОЈНА ПРОТИВ ЦРНА ГОРА: УЧК, АНА, ОНА спремни за отворена војна со Црна Гора?!

Jас не сакам ни да помислам дека Парламентот на Косово нема да го изгласа договорот, бидејќи штетата ќе биде многу голема за Косово, рече косовскиот претседател кон повикува на изгласување на договорот за демаркација меѓу Косово и Црна Гора Организацијата...

ЗАЕВ ДА НЕ ПРИПАРИ НА ТРИБИНИ: Комитите му порачаа на Заев да не припарува на македонски натпревари!

Ниеден политичар во светот не оди на стадион да гледа фудбал, освен ако не игра националната репрезентација против друга репрезентација или евентуално ако е гостин во друга држава како како преставник на својата земја. Кај нас тоа не е...

ПРИВРШУВА ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТОТ ДЕМИР КАПИЈА – СМОКВИЦА: Најнова снимка од изградбата на делницата!

Автопатот Демир Капија-Смоквица во финална фаза, се рехабилитираат повеќе патни правци. Осумдесет и пет проценти од градежните работи на автопатот Демир Капија – Смоквица се завршени, а официјалното пуштање во употреба на овој автопат е планирано за мај идната година.

РЕСТАРТИРАН РУДНИКОТ „ЗЛЕТОВО“: Напорната и ефикасна работа на Владата резултира со рестартирање на „Злетово“

Како резултат на една напорна и ефикасна работа на Владата во текот на минатата и оваа година, во период кога рудникот се најде во исклучително тешка ситуација поради финансиски проблеми, спроведе ефикасна акција за да се најде нов концесионер,...

(Галерија)СО РУДАРИТЕ НА ИСТА МАСА: Премиерот Димитриев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски на ручек со рударите!

Премиерот Емил Димитриев придружуван од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска присуствуваа на свеченоста по повод одбележување на почетокот со работа на рудникот за олово и цинк „Злетово“ во Пробиштип (Плато за истовар на руда). Посетата ја искористија и за...

ЧЕСТИТКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со честитки за празникот!

По повод големиот христијански празник Голема Богородица, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски испрати честитка до верниците од Православна вероисповед и Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеафан         Ваше Блаженство, Дозволете ми Вам лично, на членовите на Синодот, како и на сите православни...

ХАОС НА КОСОВО ПОРАДИ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Албански демонстранти удрија со камења, ги спречуваат Србите да ја слават Голема Богородица (ВИДЕО)

Демонстрантите се собрале од десет часот утринава, а се организирале претходно откако беше најавено дека група од 150 Срби ќе дојдат во селото за да го прослават празникот на местото каде некогаш постоел манастирот, а кој бил разурнат од...

ОВА СЕ ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС ОД СКОПЈЕ И КУМАНОВО: Во заедничка акција со Турската полиција фатени терористи на ИСИС од Македонија!

Во собиралиштето осомничените биле сместени заедно со уште четири лица од Албанија, Сирија, Палестина и од Мароко и чекале поволни услови за трансфер во Сирија. Македонските државјани се на возраст од 18, 19, 20, 21 и 24 години Акцијата, информираше...

ЧЕСТИТИКА ОД ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ: Нека Пресвета Богородица го чува нашиот народ и нашата држава и нејзината милост нека го покрие целиот христијански народ

По повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица денеска премиерот Емил Димитриев упати честитка до Архиепископ Охридски и Македонски, Господин Господин Стефан, до членовите на Синодот и до сите православни верници, лично и од име на Владата на Република Македонија. Денес,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Oдлични вecти: Eвe штo пpeдлaгa Koмиcиjaтa зa зapaзни 6oлecти

Утрово Комисијата за заразни болести предложи олабавување на мерките. „Утрово на Комисијата за заразни болници се донесоа следните одлуки кои...
- Advertisement -spot_img