September 27, 2021, 12:03 pm

(Видео)ВАКА ИЗГЛЕДА РУСКИОТ ВОЈНИК ОД ИДНИНАТА: Новото борбено одело за руската армија, претставено пред светот!

Руската војска во иднина ќе може да се пофали со најнапредните војници на сите времиња. „Ратник-3“ ќе бидеопремен со егзоскелетон и технологија која може да поднесе нуклеарна експлозија Русија веќе одмана не импровизира и ова воено одело од иднината е...

АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ НА 21-ОТ ВЕК: Руската војска го доби вториот целосен комплет на „Искандер-М“

Руската војска доби раскошен подарок – вториот целосен комплет на ракетната бригада ОТК „Искандер-М“. Главната доблест на ракетите „Искандер“ е тоа што летаат по непредвидлива патека; можат да носат и нуклеарни боеви глави, што Русија планира и да го...

(Галерија)ЧУДОВИШТЕ ОД АВИОН: Руските воздухопловни сили добиваат нов МиГ-31БМ кој може да нападне дури шест мети

Пресретнувачот е опремен со софистицирана електроника, радарска опрема и може да носи многу помоќни орудија. МиГ-31БМ има можност за симултано следење на 10 мети, а може да нападе 6 мети одеднаш. Според тест пилотите, борбениот потенцијал на новиот авион е...

„КАЛАШЊИКОВ“ РАБОТИ ПОД ПОЛНА ПАРЕА: Најголемиот произведувач на оружје претстави нови пушки и вооружени комплекси!

Бројот на нарачките толку расте што концернот „Калашњиков“ ќе прејде на работа во три смени и ќе го зголеми бројот на вработени за 30%. Во последните неколку години оружарскиот концерн кој влегува во корпорацијата „Ростех“, преживува длабоки структурни реформи,...

СВД „ДРАГУНОВ“ УСПЕШЕН И НА -50 СТЕПЕНИ: Само руско оружје може успешно да функционира на -50 степени!

Во климатските простории на фабриката ''ЦНИИточмаш'' е тестирана издржливоста и работната температура на руската снајперска пушка СВД „Драгунов“. Во услови на екстремни промени на температурата и влажноста на воздухот, се очекува оваа пушка да биде во состојба успешно да испука...

РУСКИ ОКЛОП КОЈ ШТИТИ ОД ПРОТИВТЕНКОВСКИ РАКЕТИ: Гаѓаа џип на руски новинари со противтенковски фрлач, кој остана неоштетен!

Новинарите на ТВ Ѕвезда, телевизија на руското Министерство за одбрана за време на репортажата на активниот оклоп на руските тенкови и борбени возила одлучија да изведат опасен експеримент Тие поставија дел од заштитата каква што имаат руските тенкови пред нивниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ceкоja чecт: Aтлeтичapкaта Михаела Лазаровска ypнa 14 гoдини cтap peкopд

Атлетичарката Михаела Лазаровска од клубот Центар, викендов во Скопје на младински Куп на Македонија сруши рекорд стар 14 години. Таа...
- Advertisement -spot_img