СУДБИНАТА НА ЕВРОПА ЌЕ СЕ РЕШАВА ВО БУГАРИЈА: Орбан побара повеќе пари и помош од ЕУ за Бугарија во борбата против мигрантите!

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека иднината на ЕУ ќе биде одлучена на границата на Бугарија со Турција, а не во Брисел, и ја повика Унијата да обезбеди повеќе пари за Бугарија со цел да и помогне да...

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА

Во Хрватска денеска ќе бидат спроведени предвремени парламентарни избори, кои според последните анкети, многу тешко ќе донесат промени на хрватската политичка сцена.   Десната коалициска влада на Храватска, водeна од премиерот Тихомир Орешковиќ падна по само шест месеци раководење со државата...

УАПСЕНИ 66 ЛИЦА: Голема полициска акција во Србија

Српската полиција спроведе голема акција против организиран криминал „Цунами“ во која 66 лица се приведени, додека за 12 се трага, а запленети се 5,7 килограми дрога, изјави српскиот синистер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ. За приведените 66 лица се очекува...

РУСКА НОВИНАРКА ПРЕДУПРЕДУВА: Се спремаат терористички напади на северот на Косово од терористи тренирани од НАТО во Германија!

Воениот злосторник Хашим Тачи и еден од лидерите на терористичката УЧК, денешен лидер на Косово во соработка со НАТО и САД во тајност припремаат напад на северот на Косово во српските општини, предупредуваат руските аналитичари Според Ања Филимонова, руски новинар...

ПАТИШТА ПО ЕВРОПСКИ СТАНДАРДИ: Поплавите во Грција ги уништија и однесоа патиштата по европски стандарди!

Големи се проблемите создадени од поројните дождови во реонот на Солун. Невозможно е движењето по долги пат Епаноми – Неа Миханион каде патот е поделен на два дела. Сликата, објавена од грчки медиуми ги одразува сериозните оштетувања на патот....

НАЈТАЖНАТА ФОТОГРАФИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Зошто ова семејство спие тука?

Тажна глетка затекнал утрово жител на Србија кога од својот дом одел кон работа. На кревет кој пред неколку дена една жена го исфрлила од станот, во текот на ноќта се сместило 5-члено семејство. Додека мајката и дечињата спиеја, до...

ДА ВИ КАЖАМ ЈАС ШТО Е ВОЈНА: ФБ статусот на еден Босанец кој учествувал во војната при распадот на Југославија, а го запали Балканот

Статусот на Елдин Курбашиќ од Сараево кој тој го објавил покрена бура од реакции меѓу корисниците на социјалните мрежи од целиот Балкан. Тој им испратил јасна порака на сите оние кои овој период ги креваат тензиите и ја подгреваат...

ШПИОНСКА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ: Хрватски шпион уапсен во Србија, разузнавачите велат дека е започната шпионска војна на Балканот!

Денес во Белград беше уапсен шпион кој работел за хрватската Воено-разузнавачка служба, а во Белград работел во последната година, собирајќи податоци кои ги предавал на својата служба во Хрватска ВСОА, а биле од посебен интерес - наведува „Индекс.хр“ Хрватскиот портал...

ТЕРОРИСТИТЕ ОД ОВК СЕ МОБИЛИЗИРААТ: 113-та бригада која го поддржува Заев, почна со мобилизација на Косово пренесуваат медиумите!

Водечките косовски медиуми и портали денес објавија серија фотографии преземени од Фејсбук страницата „Муја Красниќи, легенда на албанскиот нард“ - униформирани и вооружени мажи, наводни припадници на терористичката ОВК, од една од нивните наводни нови вежби. Меѓутоа, на оваа...

(Видео)ЦЕЛА НЕДЕЛА СЛЕТУВААТ РУСКИ АВИОНИ: Небото над Ниш цела недела се тресе од руските транспортери!

Небото над Ниш веќе седум дена се тресе откако на Нишкиот цивилен аеродром почнаа да слетуваат гигангските руски транспортни авиони од типо Иљушин ИЛ-76 Од 25-ти Август кога во вечерните часови загрмел првиот „Иљушин“ до четвртокот на аеродромот „Константин Велики“...
- Advertisement -spot_img

Latest News

ФФМ co пopaкa дo фyдбaлepитe: Ниeдeн пopaз нe ce бpoи, виe cтe нaши хepoи

Македонија вчера дебитираше на Европското фудбалско првенство против селекцијата на Австрија. Натпреварот нашата репрезентација го загуби со 3:1, но позитивно...
- Advertisement -spot_img