ВУЧИЌ: „Белград на вода“ ќе биде атракција во источна Европа

Српскиот премиер Александар Вучиќ порачал дека проектот „Белград на вода“ ќе претставува атракција во цела источна Европа, пренесуваат српските медиуми. Работниците кои се ангажирани на изградбата на „Белград на вода“ ја градат иднината на Србија, го менуваат лицето на Белград...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО СОРОС: И вие и јас некогаш одиме во тоалет, а таму и најхрабрите се пос*руваат!

Откако хакерите му ги открија електронските пораки на кои јасно се виде дека Џорџ Сорос, односно неговиот Институт за отворено општество, на разни медиуми, невладини организации и други институции во Србија им уплатил повеќе од четири милиони евра во поледните неколку години,...

КРИЗА ВО БИХ: Се возат Мерцедеси од 150 илјади евра

Иако БиХ според економските параметри е меѓу 20-те најсиромашни држави во светот, тоа и не може да се заклучи ако се погледнат податоците за увоз на луксузни автомобили. Според Управат за индиректно даночење некои од возилата се вредни и...

ЧОКО- АФЕРА НА КОЛИНДА ГРАБАР: Брацо и Сека

Председателката на Хрватска  Колинда Грабар Китаровиќ се извини што на децата од Дубровник им поделила чоколади од Србија. После овој гаф се преполнија социјалните мрежи со коментари на сметка на хрватската претседателка.  

МАКЕДОНИЈА Е ПОД ЗАКАНА ОД АЛБАНСКИТЕ СЕЦЕСИОНИСТИ: Советникот за надворешна политика на САД повикува Трамп да го спречи проширувањето на НАТО!

Политичкиот аналитичар, бивш американски дипломат и советник за надворешна политика Џим Џатрас оценува дека дури и пред стапување на должност, новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп има златна прилика да пристапи од зборови на дела и да го запре пристапувањето...

ИВАН ПЕРНАР ИЗЕДЕ ЌОТЕК ПРЕД НАРОДНАТА КУЈНА ВО ЗАГРЕБ: Младиот хрватски пратеник кој направи сензација со својот говор, изеде ќотек!

Пратеникот во Хрватското собрание Иван Пернар одлучил да оди пред загребската народна кујна и да ги сними луѓето кои стојат во ред за саботниот ручек, но на една госпоѓа тоа воопшто не и се допаднало, па му залепила шамар...

ЕВРОПСКИ ПАГАНИЗАМ ВО СОСЕДСТВОТО: Погледнете го овој древен ритуал со малтретирање на кучиња во Бугарија!

Вртење на заврзани кучиња е всушност актуелен ритуал во соседна, европска Бугарија. Древен пагански ритуал од европска Бугарија го згрози светот, откако се појави снимка за тоа како изгледа ритуалот на врзување на кучиња, кои потоа неконтролирано се вртат околу...

АЛБАНСКОТО „ЗЕЛЕНО ЗЛАТО“: Албанија прерасна во најголемиот произведувач на канабис, трговија која е дел од половина од државниот БДП!

Албанија стана најголемиот произведувач на канабис на отворено во Европа. Оваа илегална дрога е опишана како „зелено злато“, а килограм им носи од 100 до 200 евра. Во Италија истата количина чини околу 1.500 евра. Според прилогот кој го направи...

БУГАРИЈА ПРЕД ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ: Борисов го врати мандатот откако ја изгуби битката со народот кој сакаше поблиска соработка со Русија!

Бугарскиот премиер во заминување и лидер на најголемата парламентарна партија, Бојко Борисов, денеска на претседателот на земјата Росен Плевнелиев му го врати мандатот за формирање нова влада, со што се отвора пат кон оддржување вонредни парламентарни избори, веќе следната...

ПРИШТИНА И ТИРАНА „ФАТЕНИ НА ДЕЛО“: Не е голема туку реална Албанија – недостасува само уште придонесот на Заев!

Додека седат во чекалната за прием воЕвропската унија, косовските и албанските претставници не губат време, туку се спремаат за идното обединување Зрно по зрно погача, во овој случај, документ по документ обединување...Тирана и Приштина по договорите, меморандумите и соработката која...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Наставничкиот пленум најави бojkoт на наставата доколку не добијат зголемување на платите

Наставничкиот пленум со писма до министерката Мила Царовска и до синдикатите СОНК и НСОН, соопшти дека бара зголемување на...
- Advertisement -spot_img