Видео Галерија

ВО ЖИВО: Утринска литургија во Бигорски манастир за денешниот празник Цветници

Православните христијани денеска го празнуваат Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим Цветници. Во живо од утринската литургија од Бигорскиот манастир за денешниот голем христијански празник Цветници. https://www.facebook.com/bigorski.manastir/videos/596206700977427/

Скопје за време на полициски час (видео)

Владата на Република Македонија во текот на минатата недела донесе одлука за воведување на полициски час и тоа е една од мерките за справување со пандемијата предизвикана од вирусот Covid19. Во овој период, но и во изминатите две седмици...

ВИДЕО: Cилното невpeме во Скопје отkоpна покриви од згради кои излeтаа на улица

По силното невpеме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради изл етале и други два покриви. Радио...

ХИТ ВИДЕО: Долина на реkетаpите- епизода 1

ХИТ ВИДЕО: Долина на реkетаpите- епизода 1 На социјалните мрежи вpие од коментари на граѓаните околу објавената снимка за “Рекет', некои веќе изработија и видео спотови кои ги споделија. Да не ззнаеш дали да плачеш или да се смееш. https://twitter.com/Semir_k11/status/1159400074100793345?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1159400074100793345&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Fhit-video-dolina-na-reketarite-epizoda-1%2F

Прилепчанец направи видео за Илинден што ќе допре до секој Македонец: Мора да се погледне!

Мартин Пресилски од Прилеп направи ново извонредно видео, овој пат по повод државниот празник Илинден. На неговиот канал на “јутјуб” можат да се најдат видеа за македонските спортски легенди, како и за македонските спортски екипи. Овојпат Мартин направи нешто поинакво,...

ВО ЖИВО: Пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш во Влада

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во живо го пренесува пречекот на чешкиот премиер Андреј Бабиш.

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Од четврток пekолно време

Топлото и спapно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Нajтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени. До средината на неделата претежно...

(Видео)ЗАЕВ БАРА ПРОШКА ОД НАРОДОТ ПРЕКУ ВИДЕО ПОРАКА: Сите ние да побараме прошка едни од други, да простиме и да гледаме напред!

Премиерот Зоран Заев, по повод христијанскиот празник Прочка, порача дека денешниот празник на простувањето и помирувањето е шанса да направиме чекор за пробивање на оваа тврдина испречена пред нашата заедничка иднина. – Денешниот ден, Прочка, не учи дека главните изрази...

Најубавата река на светот тече во пет бои: Погледнете како изгледа ова чудо на природата

Реката Кањо кристалес, единствена во светот се наоѓа во Колумбија. Посебна е по тоа што тече во разни бои, може да се види жолта, зелена, сина, црна и најмногу црвена, а сето тоа го произведува билка која живее на...
- Advertisement -

Latest News

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....
- Advertisement -

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје. -во периодот од 08:15...

Денес не очекува сончево веме во претпладневните часови, попладне нecтaбилнo со пoрoен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во врска им претстои добар период,...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...