Category: Временска Прогноза

ДОАЃА НОВО ОСВЕЖУВАЊЕ И ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ!

 • August 1, 2016
 • Коментари
Денес времето во Македонија ќе биде сончево и сеуште многу топло со умерена локална облачност. Во попладневните часови локално ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд , грмежи и засилување на ветерот. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 37 степени. Локално и во текот на ноќта кон вторник особено во северните предели […]

ЗА ИЛИНДЕН МНОГУ ТОПЛО НО НЕСТАБИЛНО !

 • July 31, 2016
 • Коментари
 Во втоник (02.08.2016) за ИЛИНДЕН времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од променив правец. Во текот на попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со дожд и грмежи. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 36 степени.   Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. […]

КОНЕЧНО СТАБИЛЕН ДЕН! ПОГЛЕДНЕТЕ…

 • July 30, 2016
 • Коментари
Денес времето во Македонија ќе биде стабилно , суво и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 34 степени. УВ ИНДЕКС = 8 (МНОГУ ВИСОК)   Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ […]

НОВ ТОПЛОТЕН БРАН ЗА ПРЕДСТОЈНИОТ ВИКЕНД!

 • July 29, 2016
 • Коментари
За време на предстојниот виканед како и во почетокот на наредната недела територијата на Македонија ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса која доаѓа од јужните географски широчини. Поради тоа времето ќе биде претежно стабилно , суво и МНОГУ ТОПЛО. Температурите ќе се движат во интервал од 30 до 38 степени. Во централните […]

ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА И ДЕНЕСКА!

 • July 26, 2016
 • Коментари
Денес територијата на Македонија ќе биде под влијание на влажа и нестабилна воздушна маса од Медитеранот. Поради тоа времето ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со поројни врнежи од дожд , грмежи и засилен ветер. Локално процесите повторно ќе бидат интензивни и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд , […]

(Сателитски снимки)ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД НЕВРЕМЕ: Се очекува силен ветер и силно невреме во текот на попладневните часови!

 • July 25, 2016
 • Коментари
Денес времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде умерено облачно и многу топло со сончеви периоди. Веќе од пладневните часови територијата на Македонија ќе започне да ја зафаќа многу влажна и исклучително нестабилна воздушна маса од Медитеранот. Поради тоа на многу места ќе се развива нестабилна облачност која ќе биде проследена со пороен дожд […]

ДЕНЕС ГОЛЕМА ВРЕМЕНСКА НЕСТАБИЛНОСТ: Бидете претпазливи

 • July 25, 2016
 • Коментари
Денес времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде умерено облачно и многу топло со сончеви периоди. Веќе од пладневните часови територијата на Македонија ќе започне да ја зафаќа многу влажна и исклучително нестабилна воздушна маса од Медитеранот. Поради тоа на многу места ќе се развива нестабилна облачност која ќе биде проследена со пороен дожд […]

ДЕНЕС СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО ВРЕМЕ

 • July 23, 2016
 • Коментари
Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 31 до 38 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до […]

АНТИЦИКЛОНОТ ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕС! ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НЕ ЧЕКА!

 • July 22, 2016
 • Коментари
 Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.     Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски. Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Следете […]

СЛЕДУВА ИДЕАЛНО ВРЕМЕ ЗА НА ПЛАЖА! ПОГЛЕДНЕТЕ!

 • July 21, 2016
 • Коментари
 Свежото време и подпросечните температури полека ќе не напуштаат а на нивно место доаѓа топла воздушна маса од југ. Во следните денови температурите ќе бидат во постепен пораст. Времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Врнежи не се очекуваат се до недела. Максималните температури за време на предстојниот викенд ќе се движат во интервал […]
Страница 126 од 132« Прво...100110120«124125126127128 » 130...Последно »