January 27, 2021, 2:27 am

Временска Прогноза

Сончево време со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала...

ПРОГНОЗА ЗА ПРВИОТ СНЕГ ВО СКОПЈЕ: Скопјани може да очекуваат снежни врнежи пред Нова Година

Оние кои уживаат во снегот оваа година ќе се изначекаат да го видат во главниот град. Снежни врнежи според прогнозите на подолг рок во главниот град може да се очекуваат некаде во втората половина на наредниот месец. По натпросечно високите температури...

Метеоролозите со најнови прогнози: Еве кога ќе падне првиот снег

Оние кои уживаат во снегот оваа година ќе се изначекаат да го видат во главниот град. Снежни врнежи според прогнозите на подолг рок во главниот град може да се очекуваат некаде во втората половина на наредниот месец. По натпросечно високите температури...

НОЕМВРИ НОСИ ВИСТИНСКА ЗИМА: Нагло заладување и температури до минус 10

По крајот на идната недела, можете веќе да почнете да се подготвувате за вистинска зима. Во овие температури кои повеќе личат на рана пролет отколку на доцна есен, ќе уживаме уште десетина дена. Цела наредна недела ќе биде како оваа...

ТОПОЛ ВИКЕНД: Подгответе се за тоа што следува од недела

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 19 до 28 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност...

Прашина и песок од Сахара во Македонија: Метеоролозите најавуваат промена

Територијата на нашата држава се наоѓа под периферно влијание на силен антициклон од истокот и циклонски систем од западот на Eвропа кој ја опфаќа ии Италија како и северозападен Балкан кој условува интензивни врнежи и локaлни поплавувања долж Јадранот,...

Летни температури и во ноември: Доаѓа песок од Сахара и неверојатен скок на температурите

Под влијание на силно јужно и југозападно воздушно струење пред нас се денови кога атмосферата ќе биде исполнета со прашина и со песок од Сахара. Според метеорологот ќе има неверојатно покачување на температурите за овој период од годината. Ќе се искачуваат...

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО ВО ТЕКОТ НА ОВАА НЕДЕЛА

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ветровито. Во текот на денот на запад и на југоисток ќе се зголеми облачноста. Ќе дува  умерен дозасилен јужен ветер  особено изразен во југозападните делови и долж  Повардарието. Утринската температура...

Јужен ветер ни носи топли денови

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ветровито. Во текот на денот на запад и на југоисток ќе се зголеми облачноста. Ќе дува умерен дозасилен јужен ветер особено изразен во југозападните делови и долж Повардарието. Утринската температура ќе...

ПАД НА ТЕМПЕРАТУРАТА, УТРИНСКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ БЛИЗУ НУЛАТА: Какво време не очекува денес?

Времето во Македонија ќе биде студено и претежно сончево. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната температура од шест до 18 степени. Во Скопје студено и претежно сончево. Ќе дува засилен...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...
- Advertisement -