Временска Прогноза

ВЕТЕР СО БРЗИНА ОД 50 КМ/ЧАС: УХМР со вонредна состојба – во текот на вечерта можен пороен дожд во северо-западниот дел на државата!

Во последниве два часа нестабилноста која се појави во Полошкиот регион се преместува преку северот од земјата и сега е во Скопскиот регион. Повеќе е зафатен со дожд и грмежи северниот дел на Скопската котлина и северниот дел на...

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Дожд и грмежи во Македонија

Позначајната промена ќе имаме во вечерните и ноќните часови, кога продорот на постудена воздушна маса од север ќе резултира со појава на северен ветер, умерен до засилен долж повардарието, како и појава на дожд проследен со грмежи во текот...

УШТЕ ДЕНЕС ТОПЛО: Еве какво ќе биде времето од утре

Промена на времето со засилен ветер, опаѓање на температурата, локален пороен дожд и грмежи, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Денес ќе биде топло и во поголемиот дел од денот сончево со мала облачност. Попладне и од северозапад облачноста ќе...

УХМР СО НАЈНОВА ПРОГНОЗА:Еве какво време не очекува оваа недела

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека следува период на стабилно и се потопло време. Дневната температура до сабота ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просек за овој период од годината. -Најтопло ќе биде во...

ОД УТРЕ СЕ ВРАЌА ТОПЛОТО ВРЕМЕ: Еве какви ќе бидат температурите

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ: Пороен дожд и грмежи

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови  се очекува...

ДЕНЕС ПОВТОРНО ПЕКОЛ: Попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

MAКЕДОНИЈА ОД ДЕНЕС ВО ПОРТОКАЛОВА ФАЗА: Бремените и лицата над 60 години ослободени од работа

Почнувајќи од денеска и во текот на викендов територијата на целата држава ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза, информираше Министерството за здравство согласно најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи. Предвидени се температури над 40....

ОД УТРЕ ДО НЕДЕЛА ПОРТОКАЛОВА ФАЗА: Не излегувајте ако не морате

Министерството за труд и социјална политика ги потсетува работодавачите на нивната обрска за почитување на препораките за заштита на работниците, а во врска со најавите за неповолни временски услови. Со оглед на тоа што се прогнозира портокалова фаза, Министерството за...

ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО: Температурата до 40 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи од 15 до 22, а дневната температура од 30 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски до Заев: Не може да зборувате за иднината, а не го вадите од уста Никола Груевски

СДСМ живее во паралелен свет каде што единствено нешто што ги интересира е Никола Груевски, а не реалноста...
- Advertisement -

Мицкоски: Згрозен сум што понудата на власта се сведе на аудио разговори

„Јас навистина сум вчудоневиден како вака господинот Зоран Заев со леснотија го кажува ова. Бидејќи јас би ја лоцирал одговорноста, секогаш за да дојдеме...

Мицкоски: Не сме исти со СДСМ колку и да се трудат да стават знак на равенство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите...

Ахмети: Заев има проблем со пиењето, после 2 ракии збори друго, на само сака да коалицираме

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ...

И слоганот го укpадоа: СДСМ настапува со стар слоган на ВМРО-ДПМНЕ од изборите 2009, заедно можеме повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на Македонската телевизија кажа дека СДСМ настапува со стар слоган...