Временска Прогноза

Следува ПОЗНАЧИТЕЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ на времето!

 Полека но сигурно на ова невообичаено студено време за овој период од годината му доаѓа крајот. Веќе од четврток (29.09.2016) територијата на Македонија постепено ќе подпаѓа под влијание на топла воздушна маса која од Атлантикот полека ќе се шири...

ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛКУ ПОВЕЌЕ ОБЛАЦИ

Денес (25.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена , на некои места повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи вцо интервал од 16 до 22 степени. -Кон...

Денес-пријатно топол ден!

 Денес (24.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и пријатно топло со умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Температурата ќе се движи во интервал од 17 до 24 степени. -Следува период на претежно стабилно и суво време. Временската прогноза...

ДЕНЕС – СОНЧЕВ ДЕН!

 Денес (23.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево но релативно свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 22 степени. Временската прогноза ја подготви: Славчо Попоски

ДЕНЕС ДОЦНА ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР РАЗВЕДРУВАЊЕ!

Денес предпладне и околу пладне времето во Македонија ќе биде умерен , на некои места значително облачно. Сеуште на некои места ќе има услови за слаб локален дожд. Доцна попладне и во вечерните часови ќе настапи разведрување на времето...

Денес попладне и навечер послаби локални врнежи од дожд!

 Денес (21.09.2016) времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и свежо. Во попладневните и во вечерните се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од...

НАЈАВА ЗА МНОГУ НИСКИ УТРИНСКИ ТЕМПЕРАТУРИ!

Денес (20.09.2016) времето во Македонија ќе биде променливо облачно , свежо и ветровито со сончеви периоди. Ќе има услови и за повремени локални слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен , Долж Повардарието и во источните предели засилен ветер...

ДЕНЕС ОКОЛУ ПЛАДНЕ И ПОПЛАДНЕ ВРНЕЖИ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА!

Денес (19.09.2016) територијата на Македонија ќе биде под влијание на циклонска активност. Поради тоа времето ќе биде променливо облачно , во предпладневните часови со сончеви периоди. Околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми и на повеќе места се...

НАЈАВА ЗА ЗАЛАДУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО!

Територијата на Македонија постепено подпаѓа под влијание на циклонска активност која е со центар во Медитеранот. Вчера во текот на попладневните и во вечерните часови облчноста се зголеми и најпрвин во западните предели (Струшко) па потоа и во Охридско...

(Видео) ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ПУТИН ЌЕ ПРОШЕТА НИЗ ЦРВЕНИОТ ПЛОШТАД: Невестите им избегаа на младоженците за да направат селфи со него

Претседателот на Русија Владими Путин, беше главна ѕвезда на неочекувана фото сесија пред Кремљ. Имено, Путин се прошета низ центарот на Москва кога за селфи му се стрчаа група млади девојки во венчаници. Во Москва инаку е обичај, младенците пред венчавката...
- Advertisement -

Latest News

Чулев: Полицијата подготвена да обезбеди услови за фер, демократски, но и безбеден изборен процес

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска истакна дека полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори. Тој...
- Advertisement -

Во понеделник се отвора Koвид-бoлницa во белградска „Арена“ со 500 кревети

Од понеделник во спортска сала „Арена“ во Белград ќе биде отворена привремена ковид-болница во која ќе има 500 кревети. Од вторник Ортопедската клиника на...

Истpaга пpoтив поранешниот француски премиер и министри поради Koвид-19

Неколку часа откако сега веќе поранешниот француски премиер Едуар Филип поднесе оставка, судот во Франција покрена истрага за тоа како Владата постапила во ситуацијата...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага да се цени трудот на работникот

Носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска беше во посета нафабриката „Дон Марко“ во Куманово, а средба оствари и...

(Видео) Македонски уметник направи огромен портрет на Новак Ѓоковиќ на земјен терен

На земјениот терен на клубот Џукиќ во Белград, македонскиот уметник Андреј Јосифовски направи најголем портрет на светот на Новак Ѓоковиќ. Цртежот е долг 24 метри,...